Twarde Pierniki Toruń drugie w turnieju 1/4 finału MP U19M

05.02.2024

Odsłon: 381

Łukasz Łukaszewski

Zespół z Torunia uplasował się na drugiej lokacie w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Do turnieju półfinałowego awansował jedynie zwycięzca weekendowej rywalizacji. Tym samym Twarde Pierniki Toruń odpadły z dalszej walki o tytuł Mistrza Polski i  zakończyły swój udział w tegorocznych rozgrywkach ligowych.

Weekendowy turniej rozpoczął się od piątkowego zwyciestwa Grupy Strategii Gim92 Warszawa nad Orlen Akademią BM Stal Ostrów Wielkopolski. O wygranej zespołu z Warszawy zadecydowała druga połowa pojedynku. Tym samym Twarde Pierniki Toruń musiały wygrać sobotni mecz z drużyną z Mazowsza, aby liczyć się w walce o awans do turnieju półfinałowego.

Podopieczni Marka Ziółkowskiego dobrze rozpoczęli ten pojedynek i na przerwę udawali się będąc na pięciopunktowym prowadzeniu. Jednak w drugiej połowie to warszawianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym wynik niedzielnego pojedynku torunian z gospodarzem turnieju, Orlen Akademią BM Stal Ostrów Wielkopolski nie miał juz wpływu na ewentualny awans którejś z tych drużyn. Ostatecznie ten mecz wygrały Twarde Pierniki Toruń i to one uplasowały się na drugim miejscu w turnieju.

Wyniki turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U19M - Grupa A:

Piątek (2.02.2024 r.)
Grupa Strategia Gim92 Warszawa - Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wielkopolski 77:67 (14:14, 17:18, 25:17, 21:18)

Sobota (3.02.2024 r.)
Twarde Pierniki Toruń - Grupa Strategia Gim92 Warszawa 66:72 (24:19, 15:15, 11:16, 16:22)

Niedziela (4.02.2024 r.)
Orlen Akademia BM Stal Ostrów Wielkopolski - Twarde Pierniki Toruń 62:78 (20:20, 11:18, 14:25, 17:15)

Końcowa klasyfikacja turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U19M - Grupa A: