MUKS Supravis Bydgoszcz z awansem do 1/2 finału Mistrzostw Polski U13K!

23.04.2024

Odsłon: 342

Łukasz Łukaszewski

Młodziczki z Bydgoszczy zajęły drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U13K. Dzięki temu koszykarki MUKS Supravis Bydgoszcz awansowały do turnieju półfinałowego. Ta sztuka nie udała się zawodniczkom DFDS Pantery Szubin, które w ćwierćfinałach zakończyły swój sezon halowy.

Zawodniczki z Szubina rozpoczęły turniej od stosunkowo wysokiej, piątkowej porażki z Zagłębiem Sosnowiec.  Kolejnego dnia młodziczki DFDS Pantery Szubin odniosły dosyć pewne zwycięstwo nad Bogdanką AZS UMCS Lublin. Co prawda rywalki prowadziły po pierwszej kwarcie, ale w następnych odsłonach to drużyna z Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Niedzielny mecz zespołu z Szubina oraz AK Kusy Łomianki decydował o awansie jednej z tych drużyn do 1/2 finału Mistrzostw Polski U13K. Po trzech kwartach koszykarki DFDS Pantery Szubin znajdowały się na prowadzeniu, ale ostatecznie przegrały niedzielny mecz i odpadły z dalszej rywalizacji w Mistrzostwach Polski U13K.

MUKS Supravis Bydgoszcz wygrał piątkowe spotkanie z Energa MKS Truso Elbląg. Bydgoszczanki minimalnie przegrały pierwszą odsłonę, ale w kolejnej wyszły na dosyć pewne prowadzenie. W czwartej kwarcie podopieczne Rafała Bejtka straciły większą część przewagi, ale ostatecznie utrzymały się na prowadzeniu. Młodziczki z Bydgoszczy przegrały za to sobotni mecz z MUKS Poznań. O porażce zespołu z Województwa Kujawsko-Pomorskiego zadecydowała wysoko przegrana pierwsza kwarta. Kolejne były już zdecydowanie bardziej wyrównane, ale to zespół z Poznania znajdował się cały czas na prowadzeniu. O awansie do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U13M decydowało niedzielne spotkanie MUKS Supravis Bydgoszcz z Wisłą CanPack Kraków. Koszykarki z Bydgoszczy bardzo pewnie i zdecydowanie wygrały ten mecz awansując tym samym do 1/2 finału Mistrzostw Polski U13M.

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski U13K - Grupa D:

1) Zagłębie Sosnowiec - awans do 1/2 finału
2) AK Kusy Łomianki - awans do 1/2 finału
3) DFDS Pantery Szubin
4) Bogdanka AZS UMCS Lublin

Wyniki poszczególnych spotkań:
Zagłębie Sosnowiec - DFDS Pantery Szubin 82:41 (17:13, 13:13, 26:7, 26:8)
AK Kusy Łomianki - Bogdanka AZS UMCS Lublin 90:43 (28:4, 20:12, 21:19, 21:8)
DFDS Pantery Szubin - Bogdanka AZS UMCS Lublin 79:54 (10:20, 26:2, 16:19, 27:13)
Zagłębie Sosnowiec - AK Kusy Łomianki 94:69 (24:16, 29:23, 16:14, 25:16)
AK Kusy Łomianki - DFDS Pantery Szubin 81:66 (21:12, 19:32, 14:13, 27:9)
Bogdanka AZS UMCS Lublin - Zagłębie Sosnowiec 48:94 (15:21, 11:27, 11:18, 11:28)

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/4 finału Mistrzostw Polski U13K - Grupa F:
1) MUKS Poznań - awans do 1/2 finału
2) MUKS Supravis Bydgoszcz - awans do 1/2 finalu
3) Energa Truso Elbląg
4) Wisła CanPack Kraków

MUKS Poznań - Wisła CanPack Kraków 108:29 (31:0, 29:11, 27:10, 21:8)
MUKS Supravis Bydgoszcz - Energa MKS Truso Elbląg 66:62 (11:12, 20:10, 21:19, 14:21)
MUKS Poznań - MUKS Supravis Bydgoszcz 54:42 (22:7, 14:15, 13:9, 5:11)
Wisła CanPack Kraków - Energa MKS Truso Elbląg 40:84 (8:24, 9:26, 13:26, 10:8)
MUKS Supravis Bydgoszcz - Wisła CanPack Kraków 91:28 (24:6, 20:8, 27:6, 20:8)
Energa MKS Truso Elbłąg - MUKS Poznań 50:89 (11:24, 16:26, 13:26, 10:13)