Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

19.06.2019

Rozgrywki

Odsłon: 829

Łukasz Łukaszewski

Nagrody rozdane, sezon 2018/2019 zakończony

W piątkowe popołudnie do toruńskiego Spożywczaka zjechały koszykarskie grupy młodzieżowe z całego województwa. III Festiwal Kujawsko-Pomorskiej Koszykówki był wyśmienitą okazja do uhonorowania najlepszych zespołów oraz zawodników w rozgrywkach organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki.

W trakcie ceremonii odbył się pokazowy mecz Kujawsko-Pomorskich Ośrodków Koszykarskich. Drużyna pod patronatem Hoops 4 Kids, Patrycji Gulak-Lipki oraz Kujawsko-Pomorskiej Fundacji Rozwoju Sportu z Pigży spotkała się z ekipą z Łysomic, której patronuje MMKS Katarzynki Toruń. Kujawsko-Pomorskie Ośrodki Koszykarskie to wspólny projekt Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patronat nad ośrodkami objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Piotr Całbecki oraz Prezes Polskiego Związku Koszykówki - Radosław Piesiewicz. Ośrodki funkcjonują w kilkunastu gminach naszego województwa, aktualnie trwa nabór do kolejnej edycji projektu w roku szkolnym 2019/2020.

Medale otrzymały po trzy najwyżej sklasyfikowane drużyny w każdej lidze. Natomiast wyróżnienia indywidualne powędrowały do najlepszych strzelców (strzelczyń) ligi oraz zawodników (zawodniczek), którzy oddali najwięcej celnych rzutów za 3 punkty.

Pełna lista wyróżnień:

Kategoria U11 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz

2) TKM Włocławek

3) Basketstal Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 2
Najlepszy strzelec rozgrywek: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 187 punktów

Kategoria U11 Mężczyzn:
1) Twarde Pierniki Toruń

2) TKM Włocławek

3) Enea Astoria III Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Mateusz Ressel (Basketstal Grudziądz) – 4
Najlepszy strzelec rozgrywek: Alex Porzuczek (Twarde Pierniki Toruń) – 219 punktów

Kategoria U12 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz
2) Basketstal KEMON Grudziądz
3) TKM Włocławek
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Aleksandra Kutnik (Basketstal Grudziądz) – 1
Najlepszy strzelec rozgrywek: Julia Pawlewska (MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz) – 138 punktów

Kategoria U12 Mężczyzn:
1) TKM Włocławek

2) Domino Inowrocław

3) Twarde Pierniki 2007 Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Jan Fajfer (Domino Inowrocław) - 10
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jan Fajfer (Domino Inowrocław) - 373 punkty

Kategoria U13 Kobiet:
1) MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz

2) Basketstal SMOK Grudziądz

3) KS Basket 25 II Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Karolina Wszołek (Basketstal Grudziądz) – 6
Najlepszy strzelec rozgrywek: Nina Nowicka (KS Basket 25 I Bydgoszcz) – 215 punktów

Kategoria U13 Mężczyzn:
1)TKM Włocławek
2)Novum I Bydgoszcz
3)Kasprowicz Inowrocławka Akademia Koszykówki
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Antoni Gawarecki (Kasprowicz – IAK)– 27
Najlepszy strzelec rozgrywek: Antoni Gawarecki (Kasprowicz – IAK)– 392 punkty

Kategoria U14 Kobiet:
1)KS Basket 25 I Bydgoszcz
2)MMKS Katarzynki Toruń
3)Basketstal Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Agnieszka Bartoszyńska (MMKS Katarzynki Toruń) – 17
Najlepszy strzelec rozgrywek: Laura Wróbel (Basketstal Grudziądz) – 225 punktów

Kategoria U14 Mężczyzn:
1) Twarde Pierniki Toruń
2) TKM Włocławek
3) Basket 2010 Kruszwica 
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty:: Kamil Adolski (UKS Basket 2010 Kruszwica) – 13
Najlepszy strzelec rozgrywek: Nikodem Biliński (TKM Włocławek) – 261 punktów

Kategoria U15 Kobiet:
1) Basket 25 Bydgoszcz
2) MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz
3) MMKS Katarzynki Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Justyna Madajewska (Błękitny Delfin Bydgoszcz) – 5
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jagoda Jarzynowska (MMKS Katarzynki Toruń) – 230 punktów

Kategoria U15 Mężczyzn:
1)TKM II Włocławek
2)SKS Kasprowicz Inowrocław
3)Twarde Pierniki 2004 Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Hubert Sękowski (Twarde Pierniki 2004 Toruń) – 33
Najlepszy strzelec rozgrywek: Jakub Andrzejewski (TKM Włocławek) – 483 punkty

Kategoria U16 Kobiet:
1)MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
2)MMKS Katarzynki Toruń
3)Basketstal KEMON Grudziądz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Oliwia Trzymkowska (MMKS Katarzynki Toruń) – 12
Najlepszy strzelec rozgrywek: Martyna Ciemińska (MMKS Katarzynki Toruń) – 192 punkty

Kategoria U16 Mężczyzn
1) TKM Włocławek
2) Twarde Pierniki 2003 Toruń
3) Kasprowicz - Inowrocławska Akademia Koszykówki
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Hubert Sękowski (Twarde Pierniki 2003 Toruń) – 27
Najlepszy strzelec rozgrywek: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz – Inowrocławska Akademia Koszykówki) – 245 punktów

Kategoria U18 Kobiet:
1)MUKS WSG Supravis I Bydgoszcz
2)Basket 25 Bydgoszcz
3)MMKS Katarzynki Toruń
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Martyna Finc (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 10
Najlepszy strzelec rozgrywek: Wiktoria Sobiech (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 121 punktów

Kategoria U18 Mężczyzn
1) Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
2) Twarde Pierniki Toruń
3) TKM II Włocławek
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz Inowrocław) – 19
Najlepszy strzelec rozgrywek: Mikołaj Wojciechowski (Kasprowicz Inowrocław) –180 punktów

Kategoria U20 Mężczyzn
1) ŁKS Szkoła Gortata Łódź
2) Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
3) KKS Pro-Basket Kutno
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Kacper Jędrzejczak (Enea Novum/Astoria Bydgoszcz) – 32
Najlepszy strzelec rozgrywek: Michał Popławski (KKS Pro-Basket Kutno) – 222 punkty

Kategoria U22 Kobiet
1) UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
2) Basket 25 Bydgoszcz
3) MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Paulina Niedziółka (KS Basket 25 Bydgoszcz) – 24
Najlepszy strzelec rozgrywek: Roksana Płonka (MMKS Katarzynki Toruń) – 142 punktów

3 Liga Mężczyzn:
1)ZEC PKK 99 Pabianice
2)ŁKS Szkoła Gortata Łódź
3)Enea Novum/Astoria Bydgoszcz
Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty: Szymon Gralewski (ŁKS Szkoła Gortata Łódź) – 21
Najlepszy strzelec rozgrywek: Daniel Belski (MEDOS MChKK Chełmno) – 148 punktów

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu i Turystyki Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Hotel Mercure Arena Toruń EBL EBLK Basket Camp

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA

Partner techniczny Wydziału Sędziowskiego

UFFO