Będą derby nr 7 w tym sezonie

26.03.2017

Odsłon: 1795

Piotr Złotowski

Energa Toruń wygrywa w Bydgoszczy i przedłuża serię ćwierćfinałową. Decydujące spotkanie odbędzie się w środę o 18:00.

W dzisiejszym pojedynku już na samym początku, w pierwszych 10 minutach, zarysowała się niewielka przewaga torunianek, które od stanu 6:10 zdobyły 12 punktów, oddając tylko po celnym rzucie Maurity Reid. Przewaga wzrosła jeszcze na starcie drugiej odsłony, Artego nie zdołało przed długą przerwą zbliżyć się na mniej niż trzy posiadania i w połowie spotkania było 38:27 dla zawodniczek Algirdasa Paulauskasa. Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna gospodarzy, która po akcji 2+1 Katarzyny Suknarowskiej zmniejszyła różnicę do zaledwie 3 oczek- Energa niemal natychmiastowo jednak skontrowała, znów powiększyła przewagę i już do końca kontrolowała sytuację na parkiecie, wygrywając pewnie 65:55. Dla gości punktowały wyłącznie koszykarki pierwszej piątki: Nicole Michael(19+13 zbiórek), Darxia Morris(17), Kelley Cain(13+15 zbiórek), Julie McBride(10) i Julia Adamowicz(6), w Artego zaś wyróżniły się Denesha Stallworth(18) oraz Suknarowska(13).