Ostatni koszykarski weekend w tym roku

16.12.2016

Odsłon: 2079

Piotr Złotowski

Ostatnia w 2016 roku seria gier w 2 lidze mężczyzn, początek rundy rewanżowej dla bydgoskiego Artego, większa część ostatniej kolejki pierwszej rundy juniorów oraz dwa kolejne mecze w U13- oto plan rozgrywek ogólnopolskich i wojewódzkich na weekend.

17.12   9:45     U18 MĘŻCZYZN

Novum/Astoria Bydgoszcz- SKS Kasprowicz Nowa Era Inowrocław

Ostatnią w tym roku kolejkę juniorów i jednocześnie ostatni koszykarski weekend A.D. 2016 otworzy spotkanie najlepszej drużyny tej kategorii wiekowej, która średnio wygrywa swoje mecze różnicą 50 punktów, z wiceliderem tabeli, który jednak przegrał już w Toruniu i na miejscach 2-4 powinien się do końca rozgrywek wojewódzkich tasować z TKM i Twardymi Piernikami. Na boisku pojawi się 4 najlepszych strzelców U18- Kacper Freund i Mateusz Stańczuk u gości oraz Jakub Kondraciuk i Maksymilian Motel u gospodarzy.

17.12   10:00   U13 MĘŻCZYZN

UKS Basket Regnum Bydgoszcz- Astoria Bydgoszcz

Mały jubileusz, bo będą to już dziesiąte w tym sezonie 13-latków derby Bydgoszczy. Astoria wreszcie zanotowała ostatnio pierwsze zwycięstwo, choć nie odniosła go na boisku, ale otrzymując walkowera od drugiego składu Novum Bydgoszcz. Z kolei dla Basketu Regnum będzie to pierwszy od trzech kolejek i sześciu tygodni mecz, w którym po drugiej stronie barykady nie stanie któryś ze składów Novum- z tej serii sobotni gospodarze wyszli z bilansem 2-1 i łącznie mają 3 zwycięstwa w 6 meczach.

MChKK Chełmno- MKS Novum III Bydgoszcz

W Chełmnie, podobnie jak w Basket Regnum, liczą na poprawienie bilansu meczów domowych do dobrego poziomu 3-1, a szansa na to jest, bo do miasta przyjedzie trzeci skład Novum, który, jak pamiętamy, jedyne swoje zwycięstwo odniósł po walkowerze z Astą. Gospodarze mocno liczą również na odbicie się po klęsce z TKM-em z zeszłego tygodnia.

17.12   11:00   U18 MĘŻCZYZN

MKS Novum Bydgoszcz- Twarde Pierniki Zryw Toruń

Gospodarze tego pojedynku teoretycznie mają jeszcze szansę zaatakować któryś z czterech wyprzedzających ich zespołów, ale wyniki wskazują, że ta szansa nie jest zbyt duża. Jeśli odjąć mecz z Piernikami 2001, Novum ma bilans 0-3 i -161 w małych punktach, a Twarde Pierniki Zryw ostatnio postawiły bardzo twarde warunki dominatorom z Novum/Astorii.

17.12   16:30   2 LIGA MĘŻCZYZN

Trefl II Sopot- Domino Inowrocław

Domino wygrało w środę zaległy mecz z rezerwami Asseco, odrabiając duże straty poniesione w pierwszej kwarcie, i jest już na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei rezerwy Trefla mają na koncie dwa zwycięstwa mniej, ale siła tej ekipy zdecydowanie wzrasta, gdy wzmocni ją występujący na co dzień w pierwszym składzie klubu z Trójmiasta Grzegorz Kulka. Na początku października w Inowrocławiu gospodarze wygrali 76:66.

17.12   17:00   BASKET LIGA KOBIET

Artego Bydgoszcz- Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Bardzo istotny mecz dla układu tabeli, bo obie drużyny znajdują się w jej górnej połowie, przedzielone tylko przez toruńską Energę. Dodatkowo, AZS UMCS jest ostatnim zespołem, który zakwalifikował się do Pucharu Polski, pozbawiając szansy występu w tych rozgrywkach obie drużyny z naszego województwa. Na otwarcie sezonu Artego wygrało w Lublinie 64:56, w najlepszym w tym sezonie występie kontuzjowanej od dłuższego czasu Martyny Koc.

17.12   18:30   2 LIGA MĘŻCZYZN

AZS Politechnika Poznań- AZS UMK PBDI Toruń

Łatwe, jak się wydaje, zadanie czeka AZS UMK w ostatnim meczu w tym roku- wyjazdowa potyczka z jednym z ligowych outsiderów. Politechnika do tej pory nie wygrała z drużyną, która w połowie grudnia ma więcej niż 2 zwycięstwa, a ostatnio potrafiła nawet przegrać we Włocławku. W Toruniu AZS wygrał 77:63, po 54 punktach trio Malinowski- Plebanek- Przybyszewski.

18.12   13:00   2 LIGA MĘŻCZYZN

Biofarm Basket Suchy Las- TKM Włocławek

Jedyne spotkanie z udziałem drużyn z naszego regionu zaplanowane na niedzielę i jednocześnie starcie ekip z samych nizin ligowej tabeli. Na pewno tym meczem przerwana zostanie jakaś niechlubna passa, bo TKM nie wygrał jeszcze na wyjeździe, a Biofarm Basket nie zaznał smaku sukcesu na własnym parkiecie. We Włocławku gospodarze wygrali 80:69 dzięki bardzo dobrej drugiej połowie(50:30 w drugich 20 minutach).