U14K: MUKS zagra w półfinałach, KS Basket 25 odpadł po walce

24.04.2016

Rozgrywki

Odsłon: 1783

Rafał Bejtka

W Poznaniu i w Bydgoszczy rywalizowały nasze zespoły w Turniejach ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski Młodziczek (U-14 K). MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz pod wodzą Adama Ziemińskiego i Radosława Janika zameldował się w kolejnym etapie rozgrywek z kompletem zwycięstw. Mniej szczęścia miał KS Basket 25 Bydgoszcz, który do końca walczył jeszcze o 2. miejsce, jednak w decydującym meczu uległ KKS-owi Olsztyn 66:69.

W poniedziałek MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz pozna przeciwników w Turnieju półfinałowym, który zaplanowano na 20-22 maja 2016 roku.

KS Basket 25 Bydgoszcz pierwsze spotkanie przegrał z silnym zespołem MUKS-u Poznań 38:62. Drugiego dnia zawodniczki Pawła Wnukiewicza i Arkadiusza Nieradko pewnie pokonały UKS La-Basket Piekary Śląskie i wobec przegranej KKS-u Olsztyn z Poznaniem dla bydgoszczanek otworzyła się szansa na awans. Warunek był jeden - zwycięstwo z ekipą z warmińsko-mazurskiego. Bydgoszczanki prowadziły w pierwszej kwarcie 15:13, później przeciwniczki odskoczyły, w 3. części był remis 48:48, na nieco ponad minutę przed końcem Basket 25 przegrywał dwoma "oczkami", a ostatecznie uległ różnicą trzech punktów i odpadł z dalszej rywalizacji.

UKS La-Basket Piekary Śląskie - MUKS Poznań - 31:74

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz w piątek i w sobotę wysoko pokonał odpowiednio UKS SP 27 Katowice (103:39) i MLKS-MOSów (95:31). W niedzielnym meczu podopieczne Adama Ziemińskiego i Radosława Janika zmierzyły się z bardziej wymagającym przeciwnikiem - MUKS-em Piaseczno. Do przerwy bydgoszczanki przegrywały 27:31, po trzeciej kwarcie odrobiły jeden punkt. W ostatniej części meczu Roksana Sobiech rzutem za 3 punkty doprowadziła do wyniku 47:49, a za chwilę punkty na remis wywalczyła Barbara Niemiec. Bydgoszczanki wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca i ostatecznie zajęły 1. lokatę w swoim ćwierćfinale, awansując tym samym do półfinałów MP!