Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

Zapowiedź weekendu 12-13 marca

11.03.2016

Rozgrywki

Odsłon: 1967

Krystian Góralski

Coraz bliżej końca rozgrywek wojewódzkich. Nie oznacza to jednak, że nic się nie będzie działo na parkietach kujawsko-pomorskiego. Szczególną uwagę zwracamy na mecze młodzików młodszych.

Juniorzy w sobotę powinni rozegrać ostatnią kolejkę wojewódzkich zmagań. Nie wszystkie mecze odbędą się jednak tego dnia. Dwa spotkania już się odbyły. Twarde Pierniki Toruń wysoko pokonały Basket 2010 Kruszwica, zaś Szubianka Szubin również wysoko uległa TKM-owi Włocławek.
Zgodnie z terminarzem zagra Kasprowicz II Inowrocław, który podejmie AKM Włocławek. Zdecydowanym faworytem są gospodarze. Mecz Zrywu Toruń z Novumem Bydgoszcz został przełożony na poniedziałek, a I LO SKS Kasprowicz Inowrocław zagra z KK Świecie w środę.

Terminarz meczów TUTAJ


Zgodnie z planem w niedzielę powinni zagrać kadeci, ale również tu jest sporo zmian. SKS Kasprowicz Inowrocław zmierzy się z Novumem I Bydgoszcz w sobotę. Twarde Pierniki 2001 podejmą Astorię I Bydgoszcz w poniedziałek. Z kolei Twarde Pierniki 2000 Toruń zmierzą się z MCHKK Chełmno w innym terminie.

Terminarz meczów TUTAJ


Młodzicy tym razem mają wolne. Rywalizować będą za to młodzicy młodsi. I w tej kategorii możemy się spodziewać największych emocji. W meczu na szczycie TKM Włocławek podejmuje SKS Kasprowicza Inowrocław. Będzie to konfrontacja pierwszej z drugą ekipą. Ciekawie powinno być też w meczu Novumu I Bydgoszcz z Basketem 2010 Kruszwica. Spotkają się bowiem trzecia z czwartą ekipą. Do ostatniej sekundy o zwycięstwo powinny też walczyć zespoły Novumu II Bydgoszcz i Astorii Bydgoszcz.

Terminarz meczów TUTAJ


Końcowe rozstrzygnięcia zapadną w rywalizacji kadetek. Tu możemy się spodziewać największych emocji. W Grudziądzu ASK Basketstal podejmie MUKS WSG Supravis I Bydgoszcz. Tylko wygrana gospodyń pozwoli im przedłużyć nadzieje na zajęcie drugiego miejsca premiowanego grą w rozgrywkach strefowych. Przyjezdne już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w województwie. Na razie bliżej drugiej pozycji są torunianki. Katarzynki czeka w sobotę wyjazdowy mecz w Bydgoszczy z Basketem 25 II. 

Terminarz meczów TUTAJ


 

Ponadto powinny rywalizować młodziczki i młodziczki młodsze. Najciekawiej będzie w Toruniu, gdzie MMKS Katarzynki podejmą Basket 25 II Bydgoszcz. Będzie to mecz o drugie miejsce w rozgrywkach młodziczek.
W młodszej kategorii emocji powinno dostarczyć spotkanie ASK Basketstali Grudziądz z Basketem 25 II Bydgoszcz.

Terminarz meczów młodziczek TUTAJ

Terminarz meczów młodziczek młodszych TUTAJ

 

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Arena Toruń EBL EBLK Basket Camp MedycynaDlaSportu.pl Kancelaria Prawna Profilegal Narodowy Instytut Wolności

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA

Partner techniczny Wydziału Sędziowskiego

UFFO