U22K - KS Basket 25 Bydgoszcz 7. zespołem w Polsce

15.02.2016

Odsłon: 1970

Piotr Lorenc

W dniach 10-14.02.2016 r. w Gdyni odbył się finał tegorocznych Mistrzostw Polski w kategorii U22K. Zespół bydgoskiego Basketu 25 na mistrzostwa pojechał z umiarkowanymi oczekiwaniami, biorąc pod uwagę siłę zespołów biorących udział jak i realne możliwości zespołu.

W grupie, zespół Piotra Kulpekszy i Pawła Wnukiewicza przegrał niestety wszystkie mecze, choć szansa na 3. miejsce w grupie i walka o miejsca 5-6 była. Pierwsze dwa spotkania Basket 25 przegrał kolejno z MUKS'em Poznań 56:82 oraz z VBW GTK Gdynia 67:76.

Ostatni mecz z UKS Basketem Aleksandrów Łódzki, był bardzo zacięty i o wyniku zadecydowała dogrywka, którą dziewczęta niestety przegrały 72:78.

Ostatecznie Basket 25 Bydgoszcz w turnieju uplasował się na 7. miejscu, pokonując UKS Huragan Wołomin 69:65 w meczu o miejsca 7-8.

Tegorocznym Mistrzem Polski w kategorii U22K został zespół VBW GTK Gdynia, który po zaciętym meczu pokonał w finale Widzew Łódź 67:64

Ponadto Karlina Puss z Basketu 25 Bydgoszcz znalazła się w pierwszej piątce finałów, jak również uznana została najlepszą zawodniczką swojego zespołu, oraz była najlepiej punktującą zawodniczką całych mistrzostw z dorobkiem 80 pkt. Gratulujemy.