Kujawsko-Pomorskie powalczy o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 3x3
W dniach 23–24 czerwca 2026 roku w Radzyniu Podlaskim odbędzie się turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce 3x3. W rywalizacji udział wezmą najlepsze reprezentacje wojewódzkie w kraju, a Województwo Kujawsko-Pomorskie będzie reprezentowane zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt z rocznika 2012.
Przed rokiem reprezentanci naszego województwa zaprezentowali się bardzo dobrze podczas finałowych zmagań. Drużyna chłopców wywalczyła srebrne medale, natomiast dziewczęta zakończyły rywalizację na wysokim czwartym miejscu. Tegoroczne kadry z pewnością będą chciały nawiązać do tych sukcesów i ponownie znaleźć się w gronie najlepszych zespołów w Polsce.
W skład reprezentacji chłopców województwa kujawsko-pomorskiego weszli: Aleks Drążkowski (MChKK Chełmno / Świecki Klub Koszykówki), Adam Górecki (Junak Włocławek Basketball / TKM Włocławek), Jan Świdurski (Akademia Twarde Pierniki) oraz Filip Wiśniewski (Basket Włocławek). Funkcję trenera pełni Arkadiusz Kobus, a jego asystentem jest Piotr Robak.
Kadrę dziewcząt tworzą Elena Knet (Basketstal Grudziądz), Lena Radacka (MUKS Bydgoszcz), Weronika Samól (MUKS Bydgoszcz) oraz Zofia Kwiatkowska (MUKS Bydgoszcz). Za przygotowanie zespołu odpowiada trener Rafał Bejtka.
Turniej w Radzyniu Podlaskim będzie doskonałą okazją do zdobycia cennego doświadczenia oraz rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami z całej Polski. Trzymamy kciuki za reprezentantów województwa kujawsko-pomorskiego i życzymy powodzenia w walce o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2026.
















