Anwil Włocławek zdobywa Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego!

16.09.2024

Rozgrywki

Odsłon: 128

Łukasz Łukaszewski

Anwil Włocławek bardzo pewnie sięgnał po Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Włocławianie najpierw dosyć pewnie wygrali z Eneą Abramczyk Astorię Bydgoszcz w półfinale, aby w finałowym spotkaniu zdecydowanie pewnie pokonać Arrivę Polski Cukier Toruń. Trzecie miejsce w turnieju zajęli gracze KSK Quemetica Noteć Inowrocław.

Obraz

Pierwszego dnia turnieju odbyly się dwa półfinałowe spotkanie. W pierwszym z nich ekipa Arriva Polski Cukier Toruń pokonała KSK Qemeticę Noteć Inowrocław. Zespół z Inowrocławia świetnie rozpoczął sobotni mecz i to beniaminek Pekao S.A. I ligi koszykówki mężczyzn udawał się do szatni na przerwę znajdując się na prowadzeniu. Jednak w trzeciej kwarcie gracze z Torunia wyszli na prowadzenie i to oni awansowali do niedzielnego finału.

W drugim półfinale koszykarze Anwilu Włocławek od początku znajdowali się na prowadzeniu i starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ambitni gospodarze walczyli i do przerwy byli jeszcze w stanie nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Jednak po powrocie z szatni przewaga włocławian nad Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz zdecydowanie się powiększyła.

Niedzielne koszykarskie emocje w SISU Arenie rozpoczęły się od pojedynku pomiędzy gospodarzami z Bydgoszczy a koszykarzami z Inowrocławia. Samo spotkanie było bardzo zaciętę. Na początku na prowadzeniu znajdowali się gracze Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz. Dopiero w ostatniej kwarcie KSK Qemetica Noteć Inowrocław była w stanie zmienić losy spotkania na swoją korzyść.

Mecz finałowy był zacięty jedynie w pierwszej kwarcie pojedynku pomiędzy Anwilem Włocławek i Arrivą Polski Cukier Toruń. Włocławianie po pierwszej odsłonie prowadzili różnicą pięciu oczek - w kolejnych zdecydowanie dominowali nad rywalem z Torunia wygrywając ostatecznie spotkanie finałowe 105:52.

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyl sie drugi raz z rzędu. W pierwszej edycji rozgrywanej rok temu w Inowrocławiu także zwycieżyli koszykarze Anwilu Włocławek. Tym samym zespół z Włocławka jest niepokonany we wszystkich czterech spotkaniach rozgrywanych przez 2 lata w ramach turnieju o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którego partnerem tytularnym jest Województwo Kujawsko-Pomorskiego.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Niedziela (15.09.2024 r.)

Mecz finałowy: Arriva Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 52:105 (20:25, 12:29, 11:36, 9:15)
Mecz o 3. miejsce: Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - KSK Qemetica Noteć Inowrocław 66:78 (22:14, 18:22, 14:17, 12:25)

Sobota (14.09.2024 r.)
Arriva Polski Cukier Toruń - KSK Qemetica Noteć Inowrocław 84:74 (19:28, 19:15, 25:15, 21:16)
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 61:87 (6:15, 22:16, 15:36, 18:20)