Zwycięstwo ISETII SK Store! Awans Anwilu 3X3 do finałowego turnieju Mistrzostw Polski 3X3!

18.06.2024

Odsłon: 126

Łukasz Łukaszewski

Za nami kolejny przystanek cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2024. Na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich odbył się w sobotę turniej eliminacji Mistrzostw Polski - Lotto 3X3 Quest. Ze względu na opady deszczu zaplanowane na niedziele zmagania w kategorii amatorów zostały rozegrane w hali treningowej Arena Toruń.

Obraz

Sobota rozpoczęła się od Wiśnia Basket Meeting - koszykarskiego treningu dla dzieci zorganizowanego przez byłego reprezentanta Polski, Łukasza Wiśniewskiego. Młodzi adepci koszykówki mieli niepowtarzalną okazję trenować pod okiem znakomitych zawodników i zawodniczek, takich jak Emilia Lamparska, Katarzyna Maliszewska, Filip Dylewicz, Paweł Leończyk oraz Radosław Plebanek. Atmosfera była niezwykle radosna, a dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zajęciach, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. Szczególnym punktem programu był pokaz Pszczelarza Freestyle, który zachwycił publiczność swoimi niesamowitymi umiejętnościami.

Punktem kulminacyjnym soboty były eliminacje Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3 - Lotto 3X3 Quest. Na boisku pojawiły się czołowe drużyny z całego kraju. Emocje sięgały zenitu, a zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Ostatecznie zwycięzcą została drużyna ISETIA SK STORE, która zgarnęła czek na 5000 PLN. Drugie miejsce zajęła drużyna LEGIA LOTTO 3x3. Natomiast trzecie miejsce wywalczył ANWIL 3X3 i to on zgarnął prawo do występu w turnieju finałowym.  Mistrzostw Polski 3X3 ze względu na fakt, że dwie czołowe drużyny już wcześniej zapewniły sobie występ w turnieju finałowym. MVP Turnieju finałowego został wybrany Michał Jankowski (ISETIA SK Store). Zespoły występujące tego dnia na Błoniach Nadwiślańskich musiały się mierzyć z mocnym wiatrem, który utrudniał celne rzuty z dystansu.

Niedziela przyniosła emocje amatorskim zespołom, które rywalizowały w kategorii OPEN. Ze względu na opady deszczu turniej został przeniesiony do bocznej hali Areny Toruń. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 10:00. Po emocjonujących zmaganiach pierwsze miejsce zdobyła drużyna Overseas Hoopers, pokonując w finale zespół Emeryci. Trzecie miejsce zajęła drużyna Toruń Bricks. Mimo zmiany lokalizacji, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem i dostarczył uczestnikom wiele satysfakcji. Zwycięska ekipa wygrała 1000 PLN do wykorzystania w toruńskiej Labie oraz weekend z Mercedesem

Wielka Koszykarska Feta u Kopernika vol. 8 okazała się nie tylko sportowym, ale i społecznym sukcesem, przyciągając do Torunia miłośników koszykówki z całej Polski. Była to również ostatnia runda eliminacji do Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3 rozegrana w województwie Kujawsko-Pomorskim.

Jednak przed nami kolejne emocjonujące turnieje cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2024, które odbędą się w Janikowie, Chełmnie oraz Wąbrzeźnie. Przypomnij, że partnerem strategicznym tego cyklu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Do zobaczenia na kolejnych koszykarskich spotkaniach!