Młodziczki MUKS Supravis Bydgoszcz na 5. miejscu w Polsce!

11.06.2024

Odsłon: 171

Łukasz Łukaszewski

Koszykarki z Bydgoszczy dzielnie walczyły w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U13K. Ostatecznie młodziczki MUKS Supravis Bydgoszcz zakończyły rozgrywki na piątym miejscu. W decydującym o losach piątej lokaty spotkaniu podopieczne Rafał Bejtka pokonały Zagłębie Sosnowiec.

Obraz

Koszykarki z Bydgoszczy rozpoczęły turniej od porażki z MUKS Poznań. Ekipa z naszego regionu zdecydowanie przegrała pierwszą odsłonę środowego pojedynku. W kolejnych kwartach zawodniczki MUKS Supravis Bydgoszcz toczyły wyrównaną walkę z ekipą ze stolicy Wielkopolski, ale nie były już w stanie odrobić wcześniejszych strat.

W czwartek podopieczne Rafała Bejtka wygrały mecz z UKS BAT Kartuzy. Bydgoszczanki prowadziły już po pierwszej kwarcie tego spotkania, ale kwestia wygranej rostrzygnęła się w trzeciej odsłonie pojedynku. Przed ostatnią kwartą MUKS Supravis Bydgoszcz miał 15 punktów przewagi na rywalem. W piątek, czyli na zakończenie fazy grupowej zespół z Bydgoszczy zmierzył się z GTS Gminy Pruszcz Gdański, czyli późniejszymi triumfatorkami całego turnieju. Piątkowe spotkanie nie toczyło się po myśli ekipy z Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem rywalki byłu dużo mocniejsze i to one pewnie wygrały mecz.

Sobotnie spotkanie o 5. miejsce w turnieju pomiędzy MUKS Supravis Bydgoszcz oraz Zagłębiem Sosnowiec było niezwykle zacięte. Bydgoszczanki prowadziły przez większą część spotkania. Jednak w czwartej kwarcie ekipa z Województwa Śląskiego rzuciła się do odrabiania strat. Ostatecznie zespół z Województwa Kujawsko-Pomorskiego zwyciężył 61:57.

Piąte miejsce MUKS Surpavis Bydgoszcz w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U13K to najlepszy wynik halowych zespołów z Województwa Kujawsko-Pomorskiego w całym cyklu Młodzieżowych Mistrzostw Polski sezonu 2023/2024. Trzymamy kciuki za dalszy, harmonijny rozwój koszykarskich umiejętności podopiecznych Rafała Bejtka.