BM Stal Ostrów Wlkp. wygrywa w Lotto 3X3 Quest - Kujawsko-Pomorskie & Inowrocław

02.06.2024

Odsłon: 215

Łukasz Łukaszewski

Za nami kolejny przystanek tegorocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie 3x3 Basket Tour. W piątkowej, wieczornej rywalizacji w kategorii OPEN M będącej także rundą eliminacji Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3 triumfowała ekipa BM Stal Ostrów Wlkp. Sobotnia walka w kategoriach młodzieżowych zakończyła się zwycięstwami KS Legion Legionowo (U13M) oraz PKK 99 Pabianice (U15M).

Obraz

Do piątkowego turnieju, który rozpoczął się o godzinie 20:00 zgłosilo się 13 ekip, które w początkowej fazie zostaly podzielone na 4 grupy. Następnie czołowa ósemka turnieju rywalizowała ze sobą w systemie pucharowym rozpoczynajać od ćwierćfinałów. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym - już na etapie ćwierćfinałów z walki o wygraną wypadła Polonia Warszawa, które niedawno zwycieżyła w innym turnieju eliminacyjnym Lotto 3x3 Quest. Ostatecznie w turnieju zwyciężył zespół BM Stal Ostrów Wlkp., który w decydującym o zwycięstwie spotkaniu pokonał MKS LOTTO 3x3 DG II 22:14. W składzie zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego był Michael Hicks, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W meczu o trzecie miejsce ISETIA SK Store pokonała HK Ziomki JS Invest.

Wszystkie spotkania kategorii OPEN M można było obejrzeć na żywo oglądając transmisje na kanale Youtube Polskiego Związku Koszykówki. Jedynie kilka pierwzych spotkań fazy grupowej rozgrywanych było przy naturalnym świetle. Większa część rywalizacji grupowej oraz cała faza pucharowa odbyłą się przy sztucznym oświetleniu, co nadało imprezie wyjątkowy klimat.

Sobotnia część turnieju to rywalizacja w kategoriach U13M oraz U15M. Wśród zgłoszonych ekip było sporo młodzieżowych ekip z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale nie brakowało również drużyn z innych rejonów naszego kraju. W młodszej z kategorii wiekowej zwyciężyli zawodnicy KS Legion Legionowo, którzy w finałowym spotkaniu pokonali SSK Basket Włocławek. Trzecią lokatę zajęli zawodnicy SKS Kasprowicz Inowrocław. Z kolei w kategorii U15M najlepsi byli gracze PKK 99 Pabianice. Na drugim miejcu podium uplasowali się zawodnicy KSK CIECH Noteć Inowrocław, natomiast trzecie miejsce zajęli Kowboje. Najlepsze zespoły w każdej z kategorii wiekowych otrzymały vouchery ufundowane przez firmę Quemetica

Weekendowe koszykarskie emocje w Inowrocławiu były kolejnym przystankiem tegorocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour. Partnerem strategicznym tego cyklu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Turniej mógł także liczyć na silne wsparcie Miasta Inowrocław

Końcowa klasyfikacja turnieju LOTTO 3X3 Quest - Kujawsko-Pomorskie & Inowrocław