MUKS Supravis Bydgoszcz zagra w finale Mistrzostw Polski U13K!

13.05.2024

Odsłon: 342

Łukasz Łukaszewski

Młodziczki z Bydgoszczy mają za sobą turniej półfinałowy Mistrzostw Polski U13K. Koszykarki MUKS Supravis Bydgoszcz minimalnie przegrały jedno spotkanie, ale ostatecznie zajęły drugie miejsce w turnieju. Tym samym znalazły się w gronie drużyn, które zaprezentują się w finale Mistrzostw Polski U13K!.

Obraz

Koszykarki z Bydgoszczy rozpoczęły weekendowy turniej od minimalnej porażki z gospodyniami turnieju z Wrocławia. MUKS Supravis Bydgoszcz znajdował się na prowadzeniu jeszcze przed ostatnią kwartą piątkowego meczu. Jednak w ostatniej kwarcie 1KS Ślęza BFD Wrocław przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejnego dnia bydgoszczanki wygrały w starciu z MKS MOS Katowice. Podopieczne Rafała Bejtka udając się do szatni na przerwę miały dwa punkty straty do rywalek. Jeszcze w trzeciej kwarcie MUKS Supravis Bydgoszcz wyszedł na prowadzenie ostatecznie wygrywająć ten mecz 50:41,

Niedzielne spotkanie decydowało o losach awansu do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U13K. Lepiej rozpoczęły ten mecz rywalki z Lider Biofarmem Swarzędz. Jednak bydgoszczanki wygrały drugą kwartę aż 15:2 i to one wyszły na prowadzenie. W trzeciej kwarcie podopieczne Rafała Bejtka powiekszyły jeszcze swoją przewagę. W ostatniej odsłonie rywalki próbowały jeszcze zmienić losy tego pojedynku, ale młodziczki MUKS Supravis Bydgoszcz dowiozły skromne prowadzenie do końca meczu i wywalczyły tym samym awans do finałów Mistrzostw Polski U13K.

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/2 finału Mistrzostw Polski U13K - Grupa II:

1) 1KS Ślęza BFD Wrocław
2) MUKS Supravis Bydgoszcz
3) Lider Biofarm Swarzędz
4) MKS MOS Katowice

Wyniki poszczególnych spotkań:

Lider Biofarm Swarzędz - MKS MOS Katowice 57:56 (4:16, 25:13, 20:13, 8:14)
1KS Ślęza BFD Wrocław - MUKS Supravis Bydgoszcz 52:48 (8:12, 17:17, 13:10, 14:9)
MKS MOS Katowice - MUKS Supravis Bydgoszcz 41:50 (11:10, 19:18, 6:9, 5:13)
Lider Biofarm Swarzędz - 1KS Ślęza BFD Wrocław 54:62 (9:11, 18:14, 13:16, 14:21)
MUKS Supravis Bydgoszcz - Lider Biofarm Swarzędz 40:37 (9:16, 15:2, 10:7, 6:12)
1 KS Ślęza BFD WRocław - MKS MOS Katowice 58:44 (12:9, 9:8, 12:16, 25:13)