MMKS Katarzynki Toruń awansowały do finałów Mistrzostw Polski U15K!

30.04.2024

Odsłon: 170

Łukasz Łukaszewski

Podopieczne Tomasza Urbana oraz Marka Olszewskiego wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski U15K! Co prawda kadetki z Torunia przegrały w trakcie weekendu jedno spotkanie, ale udało im się zakończył półfinałowy turniej na pierwszym miejscu w grupie. To duży sukces zespołu z Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Obraz

Koszykarki z Torunia rozpoczeły turniej od wygranej nad UKS Huragan Wołomin. Kadetki MMKS Katarzynki Toruń na początku spotkania wypracowały sobie delikatną przewagę, ale rywalki zniwelowały ją do zera w trakcie trzeciej kwarty. Jednak w decydującej, czwartej kwarcie koszykarki z Województwa Kujawsko-Pomorskiego przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Kolejnego dnia gospodynie turnieju przegrały mecz z MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Rywalki wypracowały sobie stosunkową pewną przewagę w drugiej kwarcie, aby po przerwie kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie MMKS Katarzynki Toruń przegrały ten mecz różnicą 15 "oczek".

Wyniki pozostałych spotkań ułożyły się w taki sposób, że porażka w niedzielnym spotkaniu z Liderem Biofarm Swarzędz dałaby toruniankom ostatnie miejsce w grupie, natomiast zwycięstwo.... zapewniało im wygraną w całym turnieju oraz awans do finałów Mistrzostw Polski U15K! Koszykarki MMKS Katarzynki Toruń wyśmienicie spisały się tego dnia - już w pierwszej połowie podopieczne Tomasza Urbana oraz Marka Olszewskiego przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Natomiast po przerwie zdołały jeszcze powiększyć swoją przewagę.

Tym samym zespół z Torunia już jest w gronie najlepszych ośmiu zespołów w kraju i wystąpi w turnieju finałowym Mistrzostw Polski U15K!

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/2 finału Mistrzostw Polski U15K - Grupa II:

1) MMKS Katarzynki Toruń - awans do finału
2) Lider Biofarm Swarzędz - awans do finału
3) UKS Huragan Wołomin
4) MUKS Chrobry Basket Głuchołazy

Wyniki poszczególnych spotkań:

MMKS Katarzynki Toruń - UKS Huragan Wołomin 61:54 (19:10, 11:12, 10:18, 21:14)
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy - Lider Biofarm Swarzędz 35:44 (6:13, 12:14, 9:9, 8:8)
UKS Huragan Wołomin - Lider Biofarm Swarzędz 42:50 (12:15, 8:15, 7:8, 15:12)
MMKS Katarzynki Toruń - MUKS Chrobry Basket Głuchołazy  66:81 (18:21, 15:22, 16:19, 17:19)
MUKS Chrobry Basket Gluchołazy - UKS Huragan Wołomin 53:59 (9:17, 12:12, 19:14, 13:16)
Lider Biofarm Swarzędz - MMKS Katarzynki Toruń 44:71 (11:16, 11:12, 15:21, 7:22)