Asta dwukrotnie otarła się o awans do finału MMP 3X3!

23.04.2024

Odsłon: 248

Łukasz Łukaszewski

Klub Koszykarski Astoria Bydgoszcz był gospodarzem turnieju koszykówki 3X3 kategorii U15M oraz U23M, który był finałem strefowym Łódź/Bydgoszcz. Awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski uzyskiwał tylko zwycięzca każdej kategorii wiekowej. Zespół z Bydgoszczy za każdym razem doszedł do ścisłego finału, gdzie minimalnie przegrywał z rywalami z Województwa Łódzkiego.

W niedzielnym turnieju wzieło udział aż 38 drużyn! Osiem z nich walczyło o jedno miejsce w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 w kategorii U23M. W fazie grupowej zespoły zostały podzielone na dwie grupy - dwie czołowe ekipy z każdej awansowały do półfinałów. W pierwszym półfinale zmierzyły zespoły z Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Enea Politech II 3x3 Astoria Bydgoszcz oraz TKM I Włocławek. Natomiast w drugim meczu półfinałowym spotkały się dwie drużyny z Województwa Łódzkiego - MKK Boruta Zgierz oraz ŁKS PŁ Underdogs Łódź. W tych meczach dosyć pewnie zwyciężały drużyny z Bydgoszczy oraz Zgierza i to one zmierzyły się w decydującym o awansie spotkaniu finałowym. W nim minimalnie lepsi okazali się być gracze MKK Boruta Zgierz, którzy wygrali z gospodarzami 22:20.

Zespoły walczące w kategorii U15M zostały podzielone na 8 grup - zwycięzca każdej z nich awansował do fazy pucharowej, która rozpoczęła się od spotkań ćwierćfinałowych. Tym razem do czołowej czwórki również awansowały dwie drużyny z Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz dwie ekipy z Województwa Łódzkiego. Enea Politech I 3x3 Astoria Bydgoszcz pokonała w swoim półfinale Twarde Pierniki IV Toruń. Natomiast MUKS King I wygrał ze Splash Zgierz. Zespół z Bydgoszczy przegrał decydujace o losach awansu spotkanie z 19:21.

Niedzielny turniej stefowy Łódź/Bydgoszcz w koszykówce 3X3 był także kolejnym przystankiem cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2024. Sponsorem strategicznym tego cyklu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Końcowa klasyfikacja turnieju strefowego 3x3 Łódź/Bydgoszcz - kategoria U15M: (czołowa ósemka)