MUKS Bydgoszcz pojedzie na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3X3!

23.04.2024

Odsłon: 296

Łukasz Łukaszewski

Za nami turniej koszykówki 3X3 kategorii U17K rozgrywany w ramach finału strefy Łódź/Bydgoszcz.  Zwyciężyły w nim koszykarki MUKS I Bydgoszcz i to one pojadą na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3! Turniej rozegrano w Szubinie.

Koszykarki MUKS I Bydgoszcz świetnie zaprezentowały się w sobotnim turnieju strefowym. Bydgoszczanki zdobywały średnio ponad 20 punktów na mecz i dużą część spotkań zakończyły przed czasem. Ekipa z Bydgoszczy w fazie grupowej pokonała PTK Grota Automatykę Pabianice, MMKS Katarzynki II Toruń oraz klubowe koleżanki z MUKS II Bydgoszcz. W meczu półfinałowym bardzo wysoko, bo aż 21:4 pokonały Basket 4Ever II Ksawerów. Natomiast w decydującym o losach zwycięstwa w turnieju spotkaniu wygrały 21:11 z Basket 4 Ever I Ksawerów

W turnieju strefowym udział wzieły także 4 inne drużyny z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które w końcowej klasyfikacji turnieju uplasowały się na pozycjach 5-8. Do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3 awansowały bezpośrednio koszykarki MUKS I Bydgoszcz, natomiast pozostałe zespoły mogą walczyć o prawo udziału w tym turnieju na turniejach Grand Prix.

Rozgrywany w Szubinie turniej strefowy koszykówki 3X3 był także pierwszym wydarzeniem rozgrywanym w ramach corocznego cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour. Sponsorem strategicznym tego cyklu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.