04.11.2022

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 1021

Łukasz Łukaszewski

Reprezentacja Województwa Kujawsko-Pomorskiego z kompletem zwyciestw zakończyło swój w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dywizji B. Dzięki temu podopieczne Krysztofa Janika i Piotra Derby awansowały do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dywizji A.

Dziewczęta z Kujaw i Pomorza rozpoczęły turniej od zaciętego pojedynku z Województwem Opolskim. Podopieczne Krzysztofa Janika bardzo szybko przejęły inicjatywę w tym spotkaniu i po kilku akcjach prowadziły 11:2. Jednak rywalki cały czas zaciekle walczyły o zwycięstwo i zmniejszyły swoje straty. W drugiej połowie nasze zawodniczki nawet straciły prowadzenie, ale w końcówce zdołały przechylić szalę zwyciestwa na swoją korzyść.

Sobotni, przedpołudniowy pojedynek z Województwem Lubuskim miał trochę inny przebieg. Reprezentantki Województwa Kujawsko-Pomorskiego po kilku pierwszych akcjach i prowadzeniu oddały inicjatywę rywalkom, które wyszły na prowadzenie. Jednak już w połowie drugiej kwarty podopieczne Krzysztofa Janika i Piotra Derdy ponownie wyprzedziły swoje rywalki. Od tego momentu praktycznie do końca spotkania powoli i systematycznie rosła przewaga naszej drużyny. Ostatnie grupowe spotkanie z Województwem Podlaskim to pełna dominacja oraz kontrola przebiegu meczu przez dziewczyny z Kujaw i Pomorza.

Decydujący o awansie spotkanie rozpoczęło się od kilku zaciętych minut w której obydwie ekipy zdobywały praktycznie kosz za kosz. Jednak w drugiej połowie pierwszej kwarty Województwo Zachodniopomorskie wypracowało lekką przewagę. Dziewczęta z Kujaw i Pomorza już w kolejnej odsłonie odrobiły straty. W trzeciej kwarcie podopieczne Krzysztofa Janika wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca pojedynku. Ostatecznie Kujawsko-Pomorskie wygrało ten mecz 67:50 i mogło się cieszyć z awansu do dywizji A.