Stolica 3X3 zwycięża we Włocławku!

20.06.2021

Odsłon: 1928

Łukasz Łukaszewski

Zespół Stolica 3X3 wygrał turniej Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2021 by Wzorcownia Włocławek. W kategorii OPEN Kobiet zwyciężyły z kolei MonPolki Krejzolki. Przez cały dzień na terenie Placu Grodzkiego było naprawdę bardzo gorąco (doslownie i w przenośni).

Słońce oraz temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza w cieniu - takie warunki towarzyszyły zespołom biorącym udział w tegorocznej edycji turnieju koszykówki 3X3 na terenie Wzorcowni. Zawody oglądało także wielu włocławian, którzy z zaciekawieniem przyglądali się koszykarskim zmaganiom. Na samym początku na boisku zaprezentować się mogli zawodnicy kategorii U13M oraz U17M. Rywalizację najmłodszych graczy zdominował TKM Włocławek, którego trzy ekipy zajęły pierwsze trzy lokaty w turnieju. Turniej starszych chłopców był Kujawsko-Pomorską eliminacją do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3. Z bardzo ciekawej rywalizacji zwycięsko wyszła drużyna Twarde Pierniki I, która w finale pokonała TKM Włocławek. Miejsca premiowane awansem do finałów krajowych uzyskały również drużyny TKM 2 2005 oraz TKM 4 2005

Popołudniu na boiskach zaprezentowały się panie z kategorii OPEN Kobiet oraz panowie z kategorii OPEN Mężczyzn. O końcowym rozstrzygnięciu wśród Pań decydował mecz pomiędzy MonPolkami Krejzolkami oraz Classy n sassy. Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie zakończyło się zwyciestwem tych pierwszych 13:12. MonPolki Krejzolki wygrały tym samym nagrodę w wysokości 1000 zł. Natomiast rywalizację Panów wygrała drużyna Stolica 3X3, która w finałowym pojedynku zrewanżowała się na Planet Team. Obydwie drużyny spotkały się już wcześniej w fazie grupowej turnieju. Zwycięzcy wygrali nagrodę finansową w wysokości 2000 zł oraz zapewnili sobie udział w finałach Mistrzostw Polski Seniorów w koszykówce 3X3. Niespodziankę sprawiła ekipa TKM Włocławek, która zajęła trzecie miejsce w turnieju pokonując w decydującym spotkaniu drużynę KS Sky Tattoo Radom. Partnerem strategicznym Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour by Wzorcownia Włocławek oraz całego cyklu turniejów koszykówki 3X3 w naszym regionie jest Województwo Kujawsko-Pomorskie