Basket 25 Bydgoszcz na 5. miejscu w Polsce!

09.09.2020

Rozgrywki

Odsłon: 2121

Łukasz Łukaszewski

Juniorki Basket 25 Bydgoszcz zajęły piąte miejsce w Polsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek (U18K). Koszykarki z Bydgoszczy sięgneły także po nagrody indywidualne -  najlepszym strzelcem turnieju została Wiktoria Sobiech, natomiast najlepiej za 3 punkty rzucała Roksana Sobiech.

Koszykarki Basket 25 Bydgoszcz rozpoczęły swoją przygodą od grupowej porażki z późniejszym finalistą całego turnieju Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Dzięki zwycięstwu z WIsłą CanPack Kraków bydgoszczanki awansowały do ćwierćfinału, gdzie spotkały się z Energa MG13 Politechniką Gdańsk, gospodarzem finałowego turnieju. Podopieczne Piotra Kulpekszy jeszcze w trzeciej kwarcie liczyły się w walce o zwycięstwo, ale ostatecznie przegrały 79:58 i musiały zadowolić się walką o miejsca 5-8.  W tej fazie pokonały najpierw SKS 12 Warszawa, następnie MUKS Poznań i zakończyły tym samym cały turniej finałowy na 5. miejscu.

Godny odnotowania jest fakt, że dwie koszykarki Basket 25 na koniec turnieju otrzymaly indywidualne wyróżnienia. Wiktoria Sobiech była najlepszym strzelcem turnieju, natomiast za trzy punkty rzucała najlepiej Roksana Sobiech.