Kujawsko-Pomorskie powalczy o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski - Basket 25 w Gdańsku, Enea Novum w Lublinie, TKM we Wrocławiu!

04.08.2020

Odsłon: 1514

Łukasz Łukaszewski

Polski Związek Koszykówki podał gospodarzy turniejów finałowych rozgrywek U18K, U18M, U16K oraz U16M. Ogłoszony został także podział zespołów na koszyki. Losowanie grup odbędzie się w dniu 6 sierpnia 2020 r. (czwartek), o godz. 14.00 w siedzibie PZKosz

Przypomnijmy, że Kujawsko-Pomorskie na etapie finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski reprezentować będą trzy ekipy. Miejsce w decydującym o losie Mistrzostwa Kraju turnieju wywalczyły koszykarki Basket 25 Bydgoszcz w kategorii U18 Kobiet oraz koszykarze Enea Novum/Astorii Bydgoszcz w kategorii U18 Mężczyzn. Natomiast w kategorii U16 Mężczyzn nasz region będzie reprezentowany przez TKM Włocławek.

Basket 25 Bydgoszcz zajął II miejsce w rozgrywkach ligi U18 Kobiet, w której ekipy z Kujawsko-Pomorskiego rywalizowały wspólnie z drużynami z Łódzkiego Związku Koszykówki. Dziewczyny z Bydgoszczy pojadą na decydujące zawody do Trójmiasta. Organizatorem finałowego turnieju została wybrana Sportowa Politechnika Gdańsk. Podopieczne Piotra Kulpekszy powalczą o medale mistrzostw Polski od 1 do 6 września 2020 roku.  Basket 25 Bydgoszcz znalazł się w trzecim koszyku.  Zgodnie z regulaminem w fazie grupowej koszykarki z Bydgoszczy nie będą mogły spotkać się z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.

Enea Novum/Astoria Bydgoszcz miejsce w finałowym turnieju zdobyła w czerwcowym turnieju strefowym juniorów.  Bydgoszczanie najpierw pokonali TKM Włocławek, aby w decydującym o awansie spotkaniu wygrać we własnej hali z ŁKS AZS UŁ Szkołą Gortata Łódź. Teraz podopiecznych Macieja Kulczyka czeka wyjazd do Lublina - organizatorem finalowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów został MKS Start SA Lublin. Zawody potrwaja od 8 do 13 września 2020 roku. Zespół z Bydgoszczy znalazł się w drugim koszyku.

Nasz reprezentant w kategorii kadetów - TKM Włocławek również wywalczył awans do turniej finałowego w czerwcowym turnieju strefowym. Włocławianie w decydującym spotkaniu także zmierzyli się z zespołem ŁKS AZS UŁ Szkołą Gortata Łódź. Jednak tym razem decydujacy mecz odbył się w stolicy województwa łódzkiego.  Dzień wcześniej ekipa prowadzona przez trenera Arkadiusza Czyżnielewskiego pokonała KKS Pro-Basket Kutno. Zespół z Włocławka czeka wyjazd do Wrocławia - organizatorem trwającego od 22 do 27 września turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetów został WKS Śląsk Wrocław. TKM Włocławek będzie losowany z drugiego koszyka.