Dwa zwycięstwa pierwszego dnia

27.01.2017

Odsłon: 2060

Piotr Złotowski

Zarówno Noteć Inowrocław, jak również TKM Włocławek odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski mężczyzn do lat 20.

Pierwsza kwarta, a nawet pierwsze 15 minut meczu Noteci z Pyrą Poznań było jeszcze wyrównane, ale przed przerwą inowrocławianie zdołali odskoczyć swoim rywalom na 10 punktów i do szatni schodzili z prowadzeniem 50:40. Pierwsze kilka minut drugiej połowy to znów wyrównana gra, goście z Wielkopolski zbliżyli się nawet ponownie na dwa posiadania różnicy, ale tylko po to, by od stanu 52:59 oddać 16 oczek z rzędu. Ostatecznie 8 minut przed końcem seria punktowa Noteci zatrzymała się na 23 punktach bez żadnej odpowiedzi i mecz był już wtedy rozstrzygnięty. Ostateczny rezultat to 96:71, a najwięcej punktów w zespole trenera Jacka Stajszczaka zdobyli Damian Szczepanik(28), Norbert Jaśtak(25) oraz Krystian Rosiński(19)- drugi z tego trio dominował również na deskach, zbierając z tablic 16 piłek.

Inny przebieg miał pojedynek TKM-u z Legią Warszawa. Tam już w pierwszej odsłonie włocławianie zanotowali serię 8 punktów z rzędu i po 10 minutach prowadzili 25:15, by w kolejnej kwarcie kontrolować sytuację, a tuż po przerwie przyspieszyć i przewagę 9-punktową zamienić na prowadzenie oscylujące w granicach 20 oczek. W końcówce trzeciej części gry zanotowali jeszcze jeden zryw, który po 30 minutach dawał prowadzenie 69:40. Czwarta kwarta nie miała już żadnego znaczenia, a końcowa syrena rozbrzmiała, gdy tablica wskazywała rezultat 89:57. 31 punktów dla TKM rzucił Rafał Komenda, 23 dołożył Bartosz Matusiak, a 17 Marcel Afeltowicz.

Jutro Noteć gra z Czarnymi Słupsk, a TKM ze Stalą Stalowa Wola.