Twarde Pierniki Toruń v-ce mistrzem Polski U13M!

05.06.2023

Odsłon: 681

Łukasz Łukaszewski

Dzięki świetnej postawie w turnieju finałowym młodzicy z Torunia zajęli drugie miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski. Tym samym Twarde Pierniki Toruń zakończyły swój sezon ze srebrnymi medalami Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. W pierwszej piątce turnieju znaleźli się dwaj zawodnicy klubu z Grodu Kopernika: Adam Sowiński oraz Tymon Owedyk.

Twarde Pierniki Toruń rozpoczęły turniej od minimalnej porażki z MKK Pyrą Poznań. Podopieczni Michała Gardockiego prowadzili nawet do przerwy, ale przez swoją słabszą postawę w trzeciej kwarcie przegrali inauguracyjne spotkanie. Co prawda torunianie próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania w czwartej kwarcie, ale nie zdołali tego dokonać przed zakończeniem spotkania. Za to kolejnego dnia zespół z grodu Kopernika pewnie pokonał Bazyliszki Warszawa

Tym samym o awansie do fazy medalowej turnieju Mistrzostw Polski U13M decydowało piątkowe spotkanie torunian z Akademią Koszykówki Komorów. Ten pojedynek dostarczył kibicom wiele emocji i do jego rozstrzygniecia potrzebna była dogrywka. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej torunianie i to oni awansowali do sobotniego półfinału.

Podopieczni Michała Gardockiego walczyli awans do niedzielnego finału z WKK Wrocław. Mecz był bardzo zacięty, ale przez większość czasu to Twarde Pierniki Toruń znajdowały się na prowadzeniu.  Ostatecznie zespół z grodu Kopernika wygrał ten pojedynek 65:60 i awansował do finałowego spotkania.

Torunianie mieli już pewny srebrny medal Mistrzostw Polski, ale w niedzielnym spotkaniu mogli powalczyć o pełną pulę - czyli tytuł Mistrza Polski! Rywalem podopiecznych Michała Gardockiego po raz kolejny była MKK Pyra Poznań. Rywale z Wielkopolski po raz kolejny okazali się lepsi i to oni wygrali cały turniej.

Niektóry zawodnicy z Torunia, oprócz srebrnych medali Mistrzostw Polski U13M, otrzymali także nagrody indywidualne. W pierwszej piątce turnieju znaleźli się Adam Sowiński oraz Tymon Owedyk. Natomiast Tymoteusz Brzezicki został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny.