Kosz Kadra U23 1 oraz Bravehearts najlepsze na Streetbasket Bydgoszcz 2023!

21.05.2023

Odsłon: 620

Łukasz Łukaszewski

Za nami dwa dni koszykarskich emocji związanych z turniejem koszykówki 3X3 rozgrywanym na campusie Politechniki Bydgoskiej. Streetbasket Bydgoszcz 2023 było pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3 oraz drugim przystankiem cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2023.

Cały turniej rozpoczął się od sobotniej rywalizacji w kategoriach młodzieżowych (U19M i U23M) oraz walki w klasyfikacji amatorskiej. W tych trzech kategoriach wystartowało łącznie 18 ekip. Wśród amatorów zwyciężyli zawodnicy zespołu Pruszków 3X3, którzy w finałowym spotkaniu pokonali Jeden z Rzędu. W kategorii U19M najlepsi okazali się z kolei Starzy Przyjaciele, natomiast na drugiej lokacie uplasowali się gracze Enea Astoria 3X3 II Bydgoszcz. Walkę w kategorii U23M zdominowali z kolei zawodnicy reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej, którzy w całości wypełnili podium.

Niedzielne zmagania to z kolei walka w pierwszej eliminacji Mistrzostw Polski w koszykówce 3X3, czyli Lotto 3X3 Quest. Wśród Pań o awans do turnieju głównego walczyło 6 ekip. Finałowe spotkanie było pojedynkiem zespołów Bravehearts z Płocka oraz reprezentacji AZS WSG Bydgoszcz.  Lepsze w tym starciu okazały się być przyjezdne, które pokonały gospodynie 20:8.

Do walki w turnieju panów zgłosiło się aż 18 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Na terenie Politechniki Bydgoskiej walczyły najlepsze polskie drużyny koszykówki 3X3. Do czołówej czwórki awansowały: Legia Lotto 3X3 Warszawa, Kosz Kadra U23 1, BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz ISETIA II.

W półfinałowych pojedynkach nie brakowało walki oraz mocnych, fizycznych starć. Zespół z Warszawy przegrał swoje spotkanie półfinałowe z reprezentacją Polski do lat 23 15:21. W drugim pojedynku półfinałowym ISETIA II wygrała po dogrywce mecz z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego.

W bezpośredniej walce o ostatni stopień podium BM Stal Ostrów Wielkopolski po zaciętym meczu pokonała ekipę z Warszawy. Natomiast finałowy mecz padł łupem reprezentacji Polski do lat 23, która po równie twardym boju pokonała Isetię II 22:18.

Turniej w Bydgoszczy był drugim przystankiem na trasie cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2023. Partnerem strategicznym tych wydarzeń jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.