MMKS Katarzynki Energa Toruń na 6. miejscu w Polsce!

30.05.2022

Odsłon: 887

Łukasz Łukaszewski

Młodziczki z Torunia mają za sobą udział w finałach Mistrzostw Polski Młodziczek (U13K). Podopieczne Marka Olszewskiego wygrały jedno z czterech rozegranych podczas turnieju spotkań. Taki bilans pozwolił młodym koszykarkom z Kujaw i Pomorza na zajęcie 6. miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju.

Koszykarki z Torunia rozpoczęły swój udział w finałach Mistrzostw Polski U13K od porażki z 1KS Ślęza BFD Wrocław. Torunianki dosyć wyraźnie przegrały dwie pierwsze kwarty i to właśnie pierwsza połowa zadecydowała o porażce drużyny z Kujaw i Pomorza. Drugiego dnia turnieju zawodniczki MMKS Katarzynki Energa Toruń pewnie pokonały MKS MOS Konin. Podopieczne Marka Olszewskiego prowadziły praktycznie przez całe spotkanie. Na koniec fazy grupowej zespół z Torunia zmierzył się UKS Moskawa Środa Wielkopolska. Koszykarki MMKS Katarzynki Energa Toruń przegrywały niemal od samego początku. W ostatniej kwarcie rzuciły się do odrabiania strat, ale na walkę o zwycięstwo bylo już za późno. Torunianki skończyły fazę grupową na trzecim miejscu i w sobotnim meczu miały zmierzyć się w walce o 5. miejsce w turnieju z MUKS Unią Basket Ostrołęka, gospodyniami turnieju. Zawodniczki MMKS Katarzynki Energa Toruń dobrze rozpoczęły spotkanie, ale dwie kolejne odsłony zadecydowały o porażce zespolu z Torunia w tym pojedynku. Tym samym drużyna z grodu Kopernika uplasowała się na 6. miejscu w końcowej klasyfikacji.

Finał Mistrzostw Polski Kadetów (U15M):

Grupa B:

UKS Moskawa Środa Wielkopolska - MKS MOS Konin 66:34 (18:3, 10:6, 23:9, 15:16)
1KS Ślęza BFD Wrocław - MMKS Katarzynki Energa Toruń 69:52 (22:11, 23:10, 14:19, 10:12)
MKS MOS Konin - MMKS Katarzynki Energa Toruń 39:59 (9:14, 6:8, 14:24, 10:13)
UKS Moskawa Środa Wielkopolska - 1KS Ślęza BFD Wrocław 52:56 (15:15, 11:11, 19:11, 7:19)
1KS Ślęza BFD Wrocław - MKS MOS Konin 62:39 (24:8, 11:14, 11:12, 16:5)
MMKS Katarzynki Energa Toruń - UKS Moskawa Środa Wielkopolska 52:62 (10:18, 13:13, 7:19, 22:12)

Mecz o 5. miejsce:

MMKS Katarzynki Energa Toruń - MUKS Unia Basket Ostrołęka 56:68 (15:10, 8:22, 13:22, 20:14)