Team Polska U23 zwycięża w StreetBasket Bydgoszcz!

21.05.2022

Odsłon: 831

Łukasz Łukaszewski

Wystartował cykl Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2022! Inauguracyjny turniej odbył się w Bydgoszczy, na terenie boisk przy parkingu Hali Immobile Łuczniczka. Sobota była dniem rozgrywek młodzieżowych oraz kategorii akademickiej. Natomiast niedziela to rywalizacja w ramach kategorii OPEN M

Organizacja turnieju już w połowie maja mogła być ryzykowna ze względu na niepewną o tej porze roku pogodę. Jednak aura dopisała i cała impreza mogła być bez większych przeszkód rozegrana na terenie otwartym. Tym samym miasteczko turniejowe umiejscowione przy parkingu hali Immobile Łuczniczka tętniło życiem przez dwa dni imprezy. Duży wkład w organizację Streetbasket Bydgoszcz miała Politechnika Bydgoska. Turniej był pierwszym przystankiem cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2022, którego partnerem strategicznym jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Organizowane w ramach tej serii wydarzenia zostaną również zorganizowane w Toruniu, Włocławku oraz Inowrocławiu.

Na początek sobotnich zmagań do gry przystąpiły zawodniczki kategorii U19K oraz U19M. Wśród dziewcząt najlepszy był zespół MUKS I Bydgoszcz, który w finałowym spotkaniu pokonał Bułki Cynamonowe. Natomiast wśród chłopców w decydującym o zwycięstwie pojedynku zmierzyli się Styl Dunów oraz Chłopaki Zwierzaki. Lepsza okazała się być ta pierwsza ekipa. Warto odnotować, że w kategorii mężczyzn wystąpiła ekipa Kharkiv City Team - zespół składający się z mieszkańców ukraińskiego Charkowa przebywających w Bydgoszczy.

Następnie rozpoczęła się rywalizacja w kategorii U23M. Aż trzy miejsca w półfinałach zajęły reprezentacje Polski. Zwycięzcami zostali zawodnicy Team Poland U23 1, natomiast na drugim miejscu uplasowali się koszykarze Sky Tattoo Radom. Na zakończenie sobotnich rozgrywek do gry stanęły akademiczki z kategorii AZS K oraz akademicy z kategorii AZS M. W kategorii kobiet wygrały zawodniczki AZS WSG Bydgoszcz. Natomiast wśród mężczyzn na pierwszym miejscu sklasyfikowano Politechnikę Gdańską. Drugie miejsce zajęli gracze AZS UMK Toruń

Niedziela przyniosła walkę w kategorii OPEN M, do której zgłosiło się ostatecznie 13 ekip. Tym razem kolejny raz najlepsi okazali się być zawodnicy Team Polska U23. W finałowym spotkaniu pokonali zespół Lotto Legia 3X3 Team. W meczu o 3. miejsce zwyciężył Planet Team. Trzy najlepsze drużyny otrzymały nagrody finansowe w wysokości: 2000 zł, 1500 zł oraz 1000 zł. Kolejnym wydarzeniem z cyklu Kujawsko-Pomorskie 3X3 Basket Tour 2022 będzie Wielka Koszykarska Feta u Kopernika vol. 6, która odbędzie się na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich w dniach 11-12 czerwca 2022.