12.04.2022

Rozgrywki

Odsłon: 948

Łukasz Łukaszewski

Koszykarki WSG/XV LO Basket 25 Bydgoszcz mają za sobą trzy wyrównane i zacięte pojedynki turnieju półfinałowego 2 ligi kobiet. Niestety zespół z Województwa Kujawsko-Pomorskiego przegrał wszystkie spotkania przez co nie awansował do finałowej batalii o I ligę koszykówki kobiet.

Podopieczne Katarzyny Żołądkiewicz rozpoczęły turniej w Tarnowie od porażki z MKS MOS Betardem Wrocław. Bydgoszczanki na początku spotkania wypracowały pewną przewagę, ale po przerwie oddały inicjatywę rywalkom. Kolejnego dnia koszykarki z Bydgoszczy już pod koniec pierwszej kwarty ustępowały korku ekipie Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice. Co prawda w ostatniej odsłonie zawodniczki z Województwa Kujawsko-Pomorskiego odrobiły część strat, ale ostatecznie przegrały różnicą 14 punktów.

Bydgoszczanki przed początkiem ostatniego spotkania nie miały już szans na awans do finałowego turnieju. Podopieczne Katarzyny Żołądkiewicz rozpoczęły niedzielny mecz od prowadzenia, ale w drugiej połowie kolejny raz podczas tego turnieju pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwo z rąk. Ostatecznie WSG/XV LO KS Basket Bydgoszcz przegrał z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów 61:70.

Wyniki spotkań turnieju półfinałowego 2 ligi kobiet (grupa B):

WSG/XV LO Basket 25 Bydgoszcz - MKS MOS Betard Wrocław 75:78 (27:16, 16:23, 16:23, 16:16)
Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 76:60 (14:14, 25:12, 30:18, 7:16)
Óśemka Lucyna Day Spa Skierniewice - WSG/XVLO Basket 25 Bydgoszcz 90:76 (23:15, 26:18, 26:18,15:25)
MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MKS MOS Betard Wrocław 67:82 (16:15, 16:26, 14:22, 21:19)
MKS MOS Betard Wrocław - Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice 80:88 (24:21, 13:27, 25:20, 18:20)
WSG XV LO Basket 25 Bydgoszcz - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 61:70 (22:16, 15:17, 11:18, 13:19)