MUKS WSG Supravis Bydgoszcz na trzecim miejscu w strefie!

08.03.2022

Odsłon: 889

Łukasz Łukaszewski

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz zajął trzecie miejsce w finale strefowym juniorek. Bydgoszczanki wyprzedziły w nim Basket 4EVER Geocover Ksawerów i czekają na swoje rywalki w 1/4 finału Mistrzostw Polski U17K.

Najlepsze w turnieju strefowym były koszykarki łódzkiego Widzewa, które zwyciężyły we wszystkich trzech rozegranych przez weekend spotkaniach. Dzięki temu zawodniczki z Łodzi awansowały bezpośrednio do 1/2 finału Mistrzostw Polski U17K. Drugie miejsce w strefie zajął UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.  Trenerem tej drużyny jest bydgoszczanin Marcin Grocki, natomiast w zespole grają Weronika Brzycka, wychowanka MUKS Bydgoszcz oraz Laura Weber, wychowanka MKS Zryw Toruń.

Mistrzynie Kujaw i Pomorza uplasowały się za dwiema ekipami z Województwa Łódzkiego. Podopieczne Krzysztofa Janika rozpoczęły weekend od wygranej z Basket 4EVER Geocover Ksawerów. Niestety to było jedyne zwycięstwo zespołu z naszego regionu podczas tego weekendu. Bydgoszczanki przez długie fragmenty nawiązywały wyrównaną walkę z dwiema najlepszymi ekipami Województwa Łódzkiego, ale ostatecznie musiały dwukrotnie uznać wyższość rywalek.