MUKS Bydgoszcz spisał się na piątkę!

20.06.2021

Odsłon: 1411

Łukasz Łukaszewski

Drużyna MUKS Bydgoszcz zajęła piąte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek (U13K). To najlepszy wynik drużyn z Kujaw i Pomorza w tegorocznej edycji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce!

Młodziczki z Bydgoszczy mają za sobą bardzo emocjonujący i wyczerpujący turniej. MUKS Bydgoszcz rozpoczął swój udział w Mistrzostwach Polski od porażki 58:59 z MUKS-em Poznań. Minimalna przegrana z drużyną z Wielkopolski spowodowała, że bydgoszczanki nie awansowały do strefy medalowej. Kolejnego dnia zespół z Kujaw i Pomorza przegrał z późniejszym zwycięzcą cały zmagań, czyli GTK Gdynia. Dzięki późniejszemu zwycięstwu nad UKS Lider Biofarm Swarzędz zespół z Bydgoszczy zajął trzecie miejsce w grupie A.

Bydgoszczanki w sobotę miały powalczyć z Basketstal MG13 Grudziądz o piąte miejsce w kraju. MUKS Bydgoszcz już w pierwszej kwarcie wypracował skromną zaliczkę, którą w ostatniej odsłonie zdołał jeszcze powiększyć. Dlatego to zespół z Bydgoszczy mógł się cieszyć zwycięstwem i uplasował się na piątej lokacie w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Młodziczek!