Wyłoniliśmy Kujawsko-Pomorskie reprezentantki w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3!

24.05.2021

Odsłon: 1440

Łukasz Łukaszewski

Aż 20 drużyn z regionu wzięło udział w Wojewódzkich Eliminacjach Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet 3X3. W sobotnim turnieju wyłoniono po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej - awansowały one do rozgrywek ogólnopolskich.

Areną sobotnich zmagań była hala ZSPS i VIII LO w Toruniu, czyli popularny "Spożywczak". Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3X3 z roku na rok mają coraz wyższą rangę. Przypomnijmy, że rywalizacja klubowa w kategoriach U23K oraz U17K będzie punktowana w systemie sportu młodzieżowego. Natomiast kategoria U15K jest rozgrywana pilotażowo, jako obserwowana pod kątem włączenia do SSM od sezonu 2021/2022. Każdy okręgowy związek koszykówki dostał zadanie oddelegowania dwóch zespołów kobiecych do rozgrywek szczebla centralnego.

Na samym początku na parkiet wybiegły zawodniczki rywalizujące w ramach kategorii U23K. Boiskowa walka zapowiadała się bardzo ciekawie - w niektórych zespołach nie brakowało zawodniczek posiadających doświadczenie z parkietów Energa Basket Ligi Kobiet. Ostatecznie bezkonkurencyjna okazała się być drużyna Katarzynki I Toruń. Torunianki zdobywały przeciętnie 20,3 punktu na mecz i pewnie wygrały swoją kategorię. O drugie, premiowane awansem miejsce odbyła się zaciekła walka pomiędzy zespołem Katarzynki II Toruń oraz Basketem 25 Bydgoszcz.  Bardzo emocjonujące spotkanie 20:18 wygrała ekipa z Grodu Kopernika. Tym samym na finały Mistrzostw Polski U23K pojadą dwa zespoły z Torunia.

W kategorii U17K wzięły udział aż 3 drużyny MUKS Bydgoszcz. Całą rywalizację wygrał zespół U17 MUKS BDG I w składzie: Karolina Gierszal, Maria Szwajca, Martyna Fabianowska oraz Martyna Walczak. Drugie miejsce w finałowym turnieju wywalczyły Katarzynki I Toruń. Torunianki pokonały 21:16 w półfinałowym spotkaniu U17 MUKS BDG II.  Zespół z Bydgoszczy jeszcze lepiej zaprezentował się w kategorii U15K. W tej pilotażowej kategorii awans do turnieju finałowego uzyskały zespoły: U15 MUKS BDG II oraz U15 MUKS BDG I. Udział w rozgrywkach tej najmłodszej grupy wiekowej wzięło udział najwięcej, bo aż 8 ekip. W pozostałych kategoriach zgłosiło się po 6 drużyn.