Kujawsko-Pomorskie 2007 bez zwycięstwa na Finałach OOM w Radomiu

04.03.2021

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 1756

Łukasz Łukaszewski

Reprezentacja Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007 w koszykówce chłopców wzięła udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Radomiu. Zawodnicy z naszego regionu przegrali komplet czterech rozegranych spotkań i nie zdołali utrzymać Kujaw i Pomorza w dywizji A.

Na samym początku fazy grupowej Kujawsko-Pomorskie musiało zmierzyć się z gospodarzem rozgrywek - Województwem Mazowieckim. Podopieczni Jacka Stajszczaka świetnie weszli w mecz - ekipa z naszego regionu umiejętnie dzieliła się piłką i dobrze wykorzystując swoje przewagi. Tym samym młodzi zawodnicy z regionu po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą 10 punktów - na tablicy wyników widniało 26:16. Niestety, w drugiej odsłonie zespół z Kujaw i Pomorza stracił całą swoją przewagę, dlatego na przerwę obydwie ekipy udawały się przy remisie po 41. Druga połowa była bardzo wyrównanym widowiskiem. Obydwie drużyny toczyły zaciętą walkę o każdą piłkę i kwestia zwycięstwa była sprawą otwartą. Dopiero w ostatnich minutach zarysowała się wyraźna przewaga ekipy Mazowsza. Dlatego Kujawsko-Pomorskie przegrało inauguracyjne spotkanie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Radomiu.

Kolejnego dnia naprzeciwko drużyny z Kujaw i Pomorza stanęła ekipa z Dolnego Śląska. Tym razem już w drugiej połowie pierwszej kwarty zaczęła rysować się przewaga rywali. Koszykarze z naszego regionu seryjnie pudłowali, w całym spotkaniu trafili jedynie 23,5 % rzutów za 2 punkty oraz 17,4% rzutów z dystansu! Reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego miała także spory problem ze skutecznością rzutów wolnych, która wyniosła 40,9%. Tym samym podopieczni Jacka Stajszczaka przegrali drugie spotkanie na turnieju rozgrywanym w Radomiu.

Już przed początkiem ostatniego grupowego spotkania na tym turnieju było wiadomo, że Kujawsko-Pomorskie zagra w sobotę o utrzymanie w dywizji A z reprezentacją Śląska. Pojedynek z Wielkopolską pod względem przebiegu przypominał poprzednie, czwartkowe spotkanie. Przewaga zespołu z Wielkopolski zaczęła rysować się już w pierwszej kwarcie. Ostatecznie ten mecz zakończył się porażką drużyny prowadzonej przez Jacka Stajszczaka w stosunku 49:85.

Kluczowa dla losów sobotniego meczu ze Śląskiem była trzecia kwarta. To właśnie w niej przewaga naszych rywali wzrosła do 16 punktów. Co prawda Kujawsko-Pomorskie nie prowadziło w tym meczu ani przez moment, ale do przerwy kilka razy podopiecznym Jacka Stajszczaka udało się doprowadzić do remisu. W ostatniej odsłonie Kujawsko-Pomorskie próbowało jeszcze zmienić losy tego spotkania. Przewaga Śląska znów spadła do kilku punktów, ale ostatecznie rywale nie dali sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Tym samym Kujawsko-Pomorskie o udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022 będzie musiało się bić w jesiennym turnieju Dywizji B.

Cały turniej padł łupem Dolnośląskiego, które w finale pokonało kolejna drużynę z grupy B - Wielkopolskę. Trzecią lokatę zajęło Pomorze, które w meczu o brąz pokonało Zachodniopomorskie. W drugim spotkaniu o utrzymanie w elicie pewne zwycięstwo odniosło Mazowsze.

Mazowieckie - Kujawsko-Pomorskie 82:69 (16:26, 25:15, 13:10, 28:18)