Juniorzy starsi Enea Astorii Bydgoszcz zakończyli sezon!

28.02.2021

Odsłon: 1324

Łukasz Łukaszewski

Enea Astoria Bydgoszcz, mistrz strefy Kujawsko-Pomorsko-Łódzkiej w kategorii juniora starszego nie awansował do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U19M, Bydgoszczanie przegrali 3 weekendowe spotkania rozgrywane w ramach turnieju półfinałowego i tym samym zakończyli swój udział w halowych rozgrywkach sezonu 2020/2021.

Co prawda młodzi zawodnicy z Bydgoszczy przegrali komplet rozegranych w weekend spotkań, ale toczyli naprawdę wyrównane i zacięte pojedynki. Na inaugurację turnieju podopieczni Macieja Kulczyka ulegli gospodarzom z Politechniki Gdańskiej. Bydgoszczanie na przerwę udawali się będąc na siedmiopunktowym prowadzeniu. Niestety po powrocie z szatni oddali inicjatywę ekipie z Trójmiasta, która wygrała piątkowy mecz. Kolejnego dnia Enea Astoria Bydgoszcz grała z PGE Spójnią Stargard. Co prawda zespół z Kujaw i Pomorza ostatecznie przegrał dwucyfrową różnicą punktów, ale przed ostatnią kwartą miał jedynie 5 oczek straty i mecz jeszcze nie był rozstrzygnięty. Losy zwycięstwa niemal do samego końca nie były przesądzone także w niedzielnym spotkaniu z MKS Startem Lublin. Jednak i tym razem po zaciętej końcówce koszykarze Enea Asotrii Bydgoszcz musieli uznać wyższość rywali.

Wyniki turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U19M - Grupa I:

Piątek (26.02.2021)

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - Enea Astoria Bydgoszcz 82:76 (14:13, 14:22, 30:21, 24:20)
Statystyki

MKS Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 74:87 (13:20, 13:21, 22:20, 26:26)
Statystyki

Sobota (27.02.2021)

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska - MKS Start Lublin 90:77 (26:15, 28:19, 18:24, 18:19)
Statystyki

Enea Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard 78:92 (18:23, 25:28, 17:14, 18:27)
Statystyki

Niedziela (28.02.202!)

MKS Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz 73:71 (16:15, 22:16, 18:20, 17:20)
Statystyki

PGE Spójnia Stargard - Szkoła Gortata Politechnika Gdańśka 92:90 (29:25, 16:18, 28:30, 19:17)