Gibony, Basket 25 i Basket 2010 najlepsze w Bydgoszczy!

03.06.2018

Odsłon: 3615

Krystian Góralski

Za nami drugi turniej z cyklu Kujawsko-Pomorskie 3x3 Basket Cup. Na "Orliku" przy VI LO w Bydgoszczy w trzech kategoriach wiekowych zagrało 15 drużyn.

Na starcie najliczniej obsadzonej kategorii U17M stanęło siedem ekip. W finale triumfowały Gibony (Jakub Ulczyński, Kacper Bochat i Igor Ulanowski), które pokonały 18:8 Symulantów (Piotr Keller, Szymon Gralewski, Muchał Mucko i Michał Jóźwiak). Trzecie miejsce zajęła drużyna Szwagierowców (Michał Kucharski, Damian Sypniewski i Filip Retecki), która w "małym finale" okazała się lepsza od Brick Brothers 12:11

Sześć zespołów rywalizowało z kolei w kategorii U17K. Tu najlepsze okazały się zawodniczki Basketu 25 (Zuzanna Piwkowska, Agata Świątkowska, Martyna Finc i Wiktoria Zasada), które w finale pokonały Jabłuszka 12:9 (Jesika Wohlfeil, Paulina Zalewska, Róża Rogowska i Zuzanna Winiatowska). Trzecie miejsce bez walki przypadło drużynie Toruńskich Szocików (Laura Pawłowska, Martyna Ciemińska, Oliwia Trzymkowska i Weronika Sokoll).

W najmłodszej kategorii wiekowej U13M zagrały tylko dwie drużyny. Ekipa Basketu 2010 Kruszwica (Bartosz Cichocki, Nikodem Dziwnik, Mateusz Kaźmierski i Kamil Adolski) trzykrotnie okazała się lepsza od toruńskiej drużyny A znasz Rycha (Alex Porzuczek, Jakub Górny, Maciej Cybulski i Mateusz Jackowski).