Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

news

02.05.2018

Odsłon: 416

Krystian Góralski

Katarzynki z brązowym medalem mistrzostw Polski 3x3!

1 maja w Iławie rozegrano finałowy turniej Halowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3! Brązowy medal w kategorii open kobiet wywalczyły młode zawodniczki MMKS-u Katarzynek Toruń. Z kolei w rywalizacji open mężczyzn miejsce tuż za podium zajęli torunianie grający pod nazwą Easy Money.

Katarzynki grające w Iławie w składzie Zuzanna Urban, Syanne Mohamed, Ines Żubkowska i Julia Tomaszewska w meczu o brązowy medal okazały się lepsze od innej ekipy z naszego województwa - Basketu I Bydgoszcz (Delfina Misiuna, Martyna Finc i Zuzanna Piwkowska) 15:9.

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

MMKS KATARZYNKI TORUŃ

Torunianki w grupie B zanotowały komplet zwycięstw, a w półfinale uległy drugiej drużynie z grupy A - Ciapsklad 11:15. Basket I Bydgoszcz w grupie uległ tylko toruniankom (12:21) i w półfinale spotkał się z najlepszą drużyną grupy A 3 City Team. Bydgoszczanki przegrały to spotkanie 8:21.

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

BASKET I BYDGOSZCZ

W finale 3 City Team (Karina Szczurewska, Agata Stępień, Angelika Kuras i Jastina Kosalewicz) pokonał Ciapsklad (Julia Batorska, Julia Gurajdowska oraz Aleksandra Zmierczak) 21:7. Warto dodać, że Aleksandra Zmierczak i Julia Gurajdowska to zawodniczki Basketstali Grudziądz obecnie reprezentujące Politechnikę Gdańską.

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

BASKET II BYDGOSZCZ

W Iławie rywalizowały jeszcze zawodniczki Basketu II Bydgoszcz (Wiktoria Suwik, Agata Świątkowska i Anna Siewkowska), które w jednej grupie znalazły się z mistrzyniami i wicemistrzyniami Polski i nie zdołały wywalczyć awansu do fazy medalowej.

Łącznie w kategorii kobiet open wzięło udział 7 drużyn.


Również trzy zespoły reprezentowały nasze województwo w rywalizacji open mężczyzn (łącznie wzięło udział 14 ekip).

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

EASY MONEY


Najlepiej spisali się zawodnicy Easy Money (Adrian Dominiak, Jakub Kondraciuk, Krzysztof Wawrzonkowski i Mikołaj Mróz) okazali się najlepsi w grupie D. W ćwierćfinale pokonali innych reprezentantów naszego województwa - Dzikie Świnie Novum 21:12. W półfinale nie sprostali późniejszym zwycięzcom Energa 3x3 Gdańsk, a w walce o brąz okazali się słabsi od Planet Cash Team 14:21.

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

DZIKIE ŚWINIE NOVUM

Wspomniana drużyna Dzikie Świnie Novum (Michał Przybylski, Damian Krawczyk i Hubert Sznyra) trafiła do grupy B, w której uległa drużynie Planet Cash Team i pokonała Ciastkarzy (Jakub Osiński, Cezary Łapiński i Krystian Czyżnikiewicz).
Drugie miejsce sprawiło, że awansowali do ćwierćfinału, w którym ulegli Easy Money. Ciastkarze z kolei zakończyli rywalizację w fazie grupowej.

FOT. KUBA SKOWRON / PZKOSZ.PL

CIASTKARZE

Mistrzem Polski została drużyna Energa 3x3 Gdańsk (Piotr Renkiel, Arkadiusz Kobus, Michael Hicks i Pawł Pawłowski), która w finale pokonała Kottrans Radom (Sebastian Kotowski, Jakub Zalewski, Konrad Kapturski i Mateusz Zwęgliński) 21:9. Trzecie miejsce zajął Planet Cash Team (Marcin Biranowski, Michał Hausner i Piotr Dąbrowski), który pokonał Easy Money 21:14.

 

KOMPLET WYNIKÓW NA PLATFORMIE PLAY3X3.FIBA

RELACJA NA STRONIE PZKOSZ.PL

GALERIA ZDJĘĆ AUTORSTWA KUBY SKOWRONA

Newsletter - zapisz się

Partner główny

Kujawsko-Pomorskie Miasto Toruń Miasto Bydgoszcz Ministerstwo Sportu i Turystyki Polski Związek Koszykówki

Partner wspierający

Hotel Mercure Arena Toruń EBL EBLK

Partner medialny

TV Toruń Chillitorun.pl Radio GRA