Basket 25 KWK River Tower tuż za podium, MUKS WSG Supravis siódmą drużyną w kraju

25.02.2018

Odsłon: 2236

Krystian Góralski

Czwarte miejsce Basketu 25 KWK River Tower Bydgoszcz i siódma lokata MUKS-u WSG Supravisu Bydgoszcz to dorobek naszych drużyn w zakończonym dzisiaj w Poznaniu finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorek starszych.

Przypomnijmy, że podopieczne Piotra i Pawła Kulpekszów były najlepsze w grupie A i w półfinale zmierzyły się z drugą ekipą grupy B - VBW GTK Gdynia. Spotkanie to dostarczyło wielu emocji. Bydgoszczanki jeszcze w 27. min. prowadziły 54:40. Niestety, w kolejnych akcjach skuteczniejsze były rywalki, które systematycznie zmniejszały straty. Ostatecznie to one triumfowały 74:71 i awansowały do finału.

Wcześniej historyczny sukces w debiucie w tej imprezie odniosły zawodniczki Piotra Feddera i Łukasza Koteckiego. Zawodniczki MUKS-u pokonały bowiem w meczu o siódme miejsce Huragan Wołomin 73:55.

W niedzielę koszykarki Basketu 25 stanęły do walki o brązowy medal. Niestety, trudy turnieju dały się we znaki i bydgoszczanki uległy w walce o trzecie miejsce drużynie MUKS-u Poznań 57:67.

Warto dodać, że złoto wywalczyły koszykarki VBW GTK Gdynia, które w finale pokonały ENEĘ AZS AJP Gorzów Wlkp. 70:55.

Grtaulujemy obu ekipom występów w finale mistrzostw Polski juniorek starszych.