Polski Cukier z Pucharem Polski!

18.02.2018

Odsłon: 2365

Krystian Góralski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń wywalczyli dzisiaj w Warszawie Puchar Polski! Podopieczni Dejana Mihevca kapitalnie spisali się w Arenie Ursynów. W wielkim finale pokonali mistrza Polski i obrońcę Pcuharu Polski Stelmet Eneę BC Zielona Góra 88:80.

W drodze po końcowy triumf torunianie pokonali kolejno TBV Start Lublin 83:71, PGE Turów Zgorzelec 79:72 i wspomniany Stelmet 88:80.

Świetnie w Warszawie spisywał się Karol Gruszecki, który został wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) Turnieju Finałowego Pucharu Polski. W decydującym spotkaniu skrzydłowy zanotował 13 punktów i 4 zbiórki. We wcześniejszych meczach odpowiednio 22 punkty i 7 zbiórek oraz 26 punktów i 6 zbiórek.

Warto dodać, że bohaterem finałowej potyczki był Glenn Cosey. Amerykanin zapisał bowiem na swoim koncie aż 36 punktów (5/9 za 2, 6/10 za 3 i 8/8 za 1).

Polski Cukier Toruń - zwycięzca Pucharu Polski - otrzymał 50 tysięcy złotych. Dodatkowo, zawodnicy i trenerzy otrzymali telewizory marki Krüger&Matz.

W gronie ośmiu finalistów była też druga drużyna z naszego województwa - Anwil Włocławek. Ekipa Igora Milicicia po pokonaniu w ćwierćfinale Asseco Gdynia 87:73 uległa w półfinale Stelmetowi 77:88 i odpadła z dalszej rywalizacji.