20.03.2017

Rozgrywki

Odsłon: 1583

Piotr Złotowski

67:68- Artego Bydgoszcz pierwszy raz w tym sezonie pokonuje Energę Toruń i wyrównuje stan rywalizacji ćwierćfinałowej na 1-1.

Dzisiejsze spotkanie miało inny przebieg niż wczorajsze, bowiem jeszcze w pierwszej kwarcie torunianki potrafiły po celnym rzucie Darxii Morris osiągnąć dwucyfrową przewagę. Dopiero na 6 minut przed długą przerwą bydgoszczanki zbliżyły się na mniej niż 5 oczek, a już chwilę później na tablicy wyników mieliśmy remis. Kolejne fragmenty spotkania zarysowały jeszcze wyraźniejszą przewagę drużyny gości, która prowadziłaby 39:34 po 20 minutach, gdyby nie trójka Julie McBride w ostatniej sekundzie. Trzecia i czwarta odsłona tego starcia grane były punkt za punkt, cały czas w okolicach remisu, żadna z ekip nie była zdolna do uzyskania prowadzenia przekraczającego jedno posiadanie, ale po celnym rzucie Martyny Koc na nieco ponad minutę przed końcem zrobiło się 68:65 dla Artego i osobiste Nicole Michael nic już nie zmieniły wobec straty McBride w ostatniej akcji w ofensywie podopiecznych trenera Algirdasa Paulauskasa. Najlepsze dziś w barwach Energi były McBride(16 punktów i 12 asyst, ale też 6 strat), Kelley Cain(15), Morris(13) i Emilia Tłumak(10), z kolei dla drużyny Tomasza Herkta najwięcej punktów rzuciły Maurita Reid(21), Bernice Mosby(17), Elżbieta Międzik(12) oraz Koc(10). Mecze numer 3 i 4 odbędą się w Artego Arenie w sobotę i niedzielę, początek obu pojedynków o godzinie 17.