Kolejne mecze na szczeblu ogólnopolskim

18.02.2017

Odsłon: 1765

Piotr Złotowski

Prawie wszystkie nasze drużyny(z wyjątkiem Energi Toruń) w ciągu najbliższych dwóch dni o ligowe punkty walczyć będą w meczach wyjazdowych.

18.02   13:00   1 LIGA KOBIET

SMS PZKosz II Łomianki- MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz

Weekend na szczeblu centralnym otworzy pojedynek, który po trzech porażkach z rzędu(i 5 w 6 ostatnich meczach) MUKS Bydgoszcz musi wygrać, bo nagle podopieczne Krzysztofa Janika nie mogą być pewne udziału w playoff. Rezerwy SMS-u Łomianki są teoretycznie tym zespołem, na którym dwa punkty zdobyć łatwo, ale po dwóch porażkach różnicą ponad 30 punktów naprawdę trudno podchodzić z dużą pewnością siebie do jakiegokolwiek przeciwnika. U siebie MUKS wygrał 45:44, mimo zdobycia ledwie 6 punktów przez całą pierwszą połowę.

18.02   16:00   2 LIGA MĘŻCZYZN

Sklep Polski MKK Gniezno- Domino Inowrocław

W domowym meczu z Tarnovią Basket Domino przerwało najkrótszą możliwą serię porażek i choć traci jedno zwycięstwo do SMS-u Władysławowo i Politechniki Gdańskiej, to pozostaje w grze o przewagę parkietu w pierwszej rundzie, która dla inowrocławian byłaby szczególnie istotna(bilans 8-3 u siebie). MKK gra już raczej o prestiż, bo żeby znaleźć się w playoff musieliby wygrać oba pozostałe spotkania i liczyć na komplet porażek rezerw Trefla. W listopadzie było 86:81 po dogrywce dla Domina.

18.02   17:00   BASKET LIGA KOBIET

JAS FBG Zagłębie Sosnowiec- Artego Bydgoszcz

Artego po porażce w derbach zachowało już tylko teoretyczne szanse na przewagę parkietu w pierwszej rundzie playoff, a teraz jedzie na spotkanie z ekipą walczącą w dalszym ciągu o to, by w ogóle w najlepszej ósemce się znaleźć. Mimo wszystko bydgoszczanki powinny być tutaj faworytkami, a w przypadku zwycięstwo mogą zrównać się po tej kolejce z piątą w tabeli drużyną z Polkowic. W Bydgoszczy było 90:72 dla drużyny gospodarzy, a po 22 punkty miały Elżbieta Międzik i Denesha Stallworth.

18.02   17:00   2 LIGA MĘŻCZYZN

Asseco II Gdynia- TKM Włocławek

TKM jest już pewny gry o utrzymanie przeciwko Politechnice Poznań i trudno oczekiwać, że właśnie przeciwko rezerwom Asseco odniesie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

18.02   17:45   PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN- PÓŁFINAŁ

Miasto Szkła Krosno- Anwil Włocławek

Rewanż za mecz ligowy z poprzedniej niedzieli. O ile wtedy Miasto Szkła  grało naprawdę źle na początku i potem przeprowadziło imponujący comeback, o tyle wczoraj w ćwierćfinale wygrali głównie dzięki znakomitej pierwszej połowie. Historią będzie to, że po turnieju o Puchar Polski z Krosna do Hiszpanii wyjeżdża lider ekipy z Podkarpacia i być może najlepszy gracz całej ekstraklasy Chris Czerapowicz- czy myślami jest już w ACB, czy może karierę w naszym kraju chce zakończyć 3 zwycięstwami w 3 dni?

18.02   18:00   BASKET LIGA KOBIET

Energa Toruń- Wisła Can Pack Kraków

Możliwe, że gdyby starcie CCC i Ślęzy nie miało statusu lokalnych derbów, to właśnie ten mecz zapowiadany byłby jako najciekawszy w ten weekend. W Krakowie Energa dostała srogie lanie(96:50), ale trzeba pamiętać, że u siebie gra zdecydowanie lepiej(tylko jedna porażka) i wciąż nie przegrała w 2017 roku, a jesteśmy już w drugiej połowie lutego. Wygrana może zapewnić toruniankom przewagę parkietu w pierwszej rundzie i możliwość skupienia się na walce z AZS-em Gorzów o taki sam handicap w potencjalnej walce o brązowy medal.

18.02   18:00   1 LIGA MĘŻCZYZN

Kotwica Kołobrzeg- KSK Noteć Inowrocław

Noteć po domowej klęsce ze Spójnią dalej jest w sytuacji, w której każda kolejna porażka może oznaczać utratę dystansu do ósmego Biofarmu Poznań. W pojedynku z Kotwicą dodatkowa stawka jest taka, że w przypadku wygranej gospodarzy będą oni tracić tylko pół zwycięstwa do inowrocławian i graczom Milosa Sporara zamiast playoff zajrzy w oczy widmo gry o utrzymanie. U siebie Noteć wygrała 75:54.

19.02   17:00 i 20.02   16:30   BAŁTYCKA LIGA KOSZYKÓWKI KOBIET

Energa Toruń- Interkhim Odessa

Energa ma już oczywiście pewny awans do finałowego etapu tych rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie i walczyć będzie jedynie o perfekcyjny sezon, na który ma całkiem spore szanse.

19.02   17:30   1 LIGA MĘŻCZYZN

meritumkredyt Pogoń Prudnik- Enea Astoria Bydgoszcz

Astoria w tym momencie zamyka tabelę i ciężko spodziewać się, że mając bilans 1-10 w spotkaniach wyjazdowych może zagrozić ekipie niemal pewnej już występu w playoff, a ciągle walczącej o przewagę parkietu w pierwszej rundzie. Po tym pojedynku Astę czekają dwa tygodnie przerwy, bo mecz z Rosą został przełożony z uwagi na udział radomian w finałach Mistrzostw Polski U20.

19.02   17:45   PUCHAR POLSKI MĘŻCZYZN- FINAŁ

Ewentualnie z udziałem Anwilu(zapowiedź w podsumowaniu półfinału)

19.02   18:00   2 LIGA MĘŻCZYZN

Politechnika Gdańska- AZS UMK PBDI Toruń

AZS ma naprawdę duży problem, bo przegrał już 4 z 6 meczów rozegranych w tym roku i co prawda gry w playoff jest pewny, ale ambicje tej drużyny sięgają zapewne wyżej. Oczywiście, zwycięstwa teraz w Trójmieście i potem u siebie z Asseco II mogą ustawić torunian w podobnej pozycji do tej, w jakiej byli przed rokiem, ale patrząc na ich formę, raczej się na to nie zanosi. W hali UCS UMK było 73:65 dla gospodarzy.