MUKS Bydgoszcz poza finałem, teraz kibicujemy Artego

05.02.2017

Odsłon: 1787

Piotr Złotowski

Z trzech naszych drużyn występujących w półfinałach Mistrzostw Polski kobiet w kategorii do lat 22 tylko KS Basket 25 Bydgoszcz awansował do finałów.

MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz grał w Gorzowie Wielkopolskim bezpośrednie spotkanie o awans z VBW GTK Gdynia i w pierwszej kwarcie nawet, gdy przegrywał, nie pozwolił rywalkom odjechać na więcej niż 2 punkty. Potem jednak zaczął się dramat, w dwóch środkowych odsłonach meczu bydgoszczanki zdobyły jedynie 12 oczek, oddając przeciwniczkom 29 i nawet lepsza ostatnia kwarta nie mogła odwrócić losów pojedynku. 15 punktów zdobyła Aleksandra Szymańska, 11 z 10 zbiórkami Julia Niełacna, a 10 z 9 zbiórkami Natalia Gwizdała.

W Gdańsku zupełnie skompromitowały się toruńskie Katarzynki, przegrywając z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 25:100. Tym razem na liście nieobecnych na boisku do Moniki Radomskiej dołączyła Roksana Płonka, a Kindze Kowalskiej zapisano w statystykach absurdalną linijkę złożoną między innymi z 15 niecelnych rzutów z gry i 11 strat. 23 z tych 25 oczek zdobył duet Marta Wieczyńska- Julia Tomaszewska.

Basket Bydgoszcz grał już jedynie o prestiż z gospodyniami półfinału, Huraganem Wołomin i przez całą pierwszą połowę toczył wyrównaną walkę, by zostać obalonym na deski w trzeciej kwarcie i co prawda bydgoszczanki uniknęły nokautu, ale poległy jednogłośną decyzją, 73:88. W drużynie Pawła Wnukiewicza najlepsza była oczywiście Klaudia Niedźwiedzka(25 punktów), a także Paulina Niedziółka(16) i Paulina Kuczyńska(15).

Turniej finałowy zaplanowano za dwa tygodnie, konkretnie od 15 do 19 lutego, a wystąpią w nim, oprócz Basketu Bydgoszcz, także AZS Gorzów Wielkopolski, GTK Gdynia, Widzew Łódź, AZS Poznań, Basket Aleksandrów Łódzki, Politechnika Gdańska i Huragan Wołomin- jedynie poznanianki i gdańszczanki nie grały na tym etapie w poprzednim sezonie.

Klaudia Niedźwiedzka wciąż jest najlepiej punktującą zawodniczką w tej kategorii ze średnią ponad 27 punktów na mecz, a w Top 10 są również jej koleżanka z drużyny Paulina Kuczyńska oraz Roksana Płonka z Katarzynek, która jednak zagrała tylko dwa mecze. Katarzyna Kocaj z Basketu Bydgoszcz jest czwarta pod względem skuteczności z gry(27/44, 61.4%) i trzecia w liczbie zbiórek(13 co mecz), w tej kategorii wyróżnia się też Niedźwiedzka(12.75, 6 miejsce). Wspomniana wcześniej Kuczyńska jest też pierwsza w ilości celnych trójek(średnio 4 w każdym meczu na drugiej najlepszej skuteczności 20/36- 55.6%) i bezpośrednio wyprzedza Paulinę Niedziółkę. Niedźwiedzka jest także trzecia w kategorii najlepiej asystujących zawodniczek(5.8 na mecz).