19.11.2016

Sekcje - kadry wojewódzkie

Odsłon: 3779

Piotr Złotowski

Okazałym zwycięstwem 78:48 zakończył się ostatni mecz grupowy kadry województwa Kujawsko- Pomorskiego w półfinałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przeciwko drużynie z Podlasia.

Po wysokiej porażce w meczu porannym reprezentacja trenerów Łabusia i Żywiczki szybko poprawiła sobie nastroje, uzyskując już na starcie meczu wysoką przewagę dzięki czterem celnym rzutom z dystansu w pierwszej kwarcie(2x Wit Szymański, a także Igor Bladoszewski i Michał Szabelski). Ostatecznie wynik po 10 minutach to 27:6 i co prawda w kolejnej odsłonie przeciwnicy odrobili część strat, by na początku drugiej połowy zbliżyć się nawet na 9 punktów, ale potem nasi chłopcy znów odjechali i w pewnym momencie ostatniej odsłony z 39:30 zrobiło się 71:39. Generalnie mecz bez historii, znów ze słabą skutecznością do przerwy, poprawioną w drugiej połowie do przyzwoitego poziomu. Znów(tak, jak wczoraj) udało się też naszej drużynie trafić 7 trójek, a także popełnić zdecydowanie mniej strat od przeciwników. Najskuteczniejsi w tym starciu w naszej drużynie byli Szymański(21 punktów), Dawid Bykowski(15) oraz Bladoszewski(10).

Kujawsko- Pomorskie zajęło tym samym drugie miejsce w grupie B rozgrywek w Człuchowie i jutro rano(godz. 10:00) zagra o awans do finałów z pełniącą rolę gospodarza ekipą z województwa Pomorskiego, która dotychczas wygrała tylko z Warmińsko- Mazurskim, by potem przegrać z Zachodniopomorskim i Wielkopolskim.