U16M: TKM z brązowym medalem mistrzostw Polski!

05.06.2016

Odsłon: 2594

Krystian Góralski

Kadeci TKM-u Włocławek trzecią drużyną w Polsce! Podopieczni Macieja Żywiczki pokonując dzisiaj 68:61 UKS Jagiellonkę Warszawa sięgnęli po brązowy medal. GRATULUJEMY!

Włocławianie finałowy turniej w Radomiu rozpoczęli od nieznacznej porażki z MKK Pyrą Poznań 82:88. Dzień później spisali się jednak "na medal". Po dwóch dogrywkach okazali się lepsi od jednego z faworytów Hensfortu Przemyśl 113:111. Na uwagę zasługuje zwłaszcza czwarta kwarta, którą TKM wygrał 36:15 i doprowadził do dogrywki. Na koniec zmagań grupowych ekipa Macieja Żywiczki pewnie pokonała MKS Zabrze 89:64.

Te wyniki pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca. W półfinale włocławianie mocno postraszyli najsilniejszą drużynę w tym sezonie - UKS Siódemkę Trefl Sopot. Dopiero w czwartej kwarcie rywale odrobili straty i wygrali 66:62

Ta porażka nie podłamała jednak zawodników TKM-u. W niedzielnym meczu o brąz włocławianie po zaciętej walce (wygranej czwartej kwarcie 30:17) pokonali Jagiellonkę Warszawa 68:61.