Enea Politech Astoria Bydgoszcz zagra w finale Mistrzostw Polski U15M!

05.05.2024

Odsłon: 354

Łukasz Łukaszewski

Kadeci Enea Politech Astoria Bydgoszcz awansowali do finałów Mistrzostw Polski U15M! Zespół z Bydgoszczy będzie gospodarzem finałowego turnieju, który odbędzie się w dniach 22-26 maja. Na etapie półfinałów swój sezon zakończyli kadeci TKM Włocławek.

Obraz

Weekendowy turniej rozpoczął się od stosunkowo pewnego zwycięstwa zespołu Enea Politech Astoria Bydgoszcz nad TKM Włocławek. Gospodarze turnieju już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie dwucyfrową przewagę, która pozwoliła im na kontrolę boiskowych wydarzeń w kolejnych odsłonach. W drugim spotkaniu zespoł z Wrocławia pokonał AK Komorów - wrocławianie również od początku dominowali w tym spotkaniu.

Kolejnego dnia Exact System Śląśk Wrocław pokonał Enea Politech Astorię Bydgoszcz. Ekipa z Bydgoszczy kiepsko weszła w ten mecz i to rywale wypracowali dosyć pewną, dwucyfrową przewagę. Po przerwie zespół prowadzony przez Przemysława Olszewskiego odrobił znaczną część strat. Jednak w ostatniej odsłonie ekipa z Dolnego Śląska nie tylko nie pozwoliła sobie nawet na chwilę odebrać prowadzenia, ale jeszcze powiększyła swoją przewagę do 12 "oczek".

W drugim, sobotnim spotkaniu TKM Włocławek minimalnie uległ AK Komórów. Włocławianie znajdowali się na prowadzeniu po pierwszej kwarcie, ale w drugiej oddali inicjatywę rywalom. W trzeciej kwarcie drużyna prowadzona przez Łukasza Szląskiewicza straciła kolejnych kilka oczek do swoich rywali. W ostatniej odsłonie włocławianie rzucili się do odrabiania strat i doprowadzili nawet na chwilę do remisu. Jednak ostatecznie przegrali 69:70 tracąc tym samym szansę na awans do turnieju finałowego.

W pierwszym, niedzielnym pojedynku pewny awansu do finałów Exact Systems Śląsk Wrocław wysoko pokonał TKM Włocławek. Wrocławianie dominowali w tym spotkaniu już od samego początku. Natomiast na zakończenie turnieju Enea Politech Astoria Bydgoszcz i Akademia Koszykówki Komórów zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce premiowane awansem do finałów Mistrzostw Polski U15M. Po pierwszej, niezwykle wyrównanej kwarcie w drugiej przewagę wypracowali gospodarze turnieju z Bydgoszczy. Po przerwie ekipa z Bydgoszczy przez cały czas znajdowała się na prowadzeniu, ale musiała uważać na czychających za ich plecami rywali. Ostatecznie Enea Politech Astoria Bydgoszcz wygrała niedzielny mecz 87:77 i awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Polski U15M, który odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 22-26 maja 2024 roku.

Końcowa klasyfikacja turnieju 1/2 finału Mistrzostw Polski U15M - Grupa IV:

1) Exact Systems Śląsk Wrocław
2) Enea Politech Astoria Bydgoszcz
3) Akademia Koszykówki Komorów
4) TKM Włocławek

Wyniki poszczególnych spotkań:

Enea Politech Astoria Bydgoszcz - TKM Włocławek 93:71 (25:14, 23:16, 17:16, 28:25)
AK Komorów - Exact System Śląsk Wrocław 60:74 (13:24, 17:20, 20:13, 10:17)
Exact System Śląsk Wrocław - Enea Politech Astoria Bydgoszcz 74:62 (29:23, 18:10, 9:17, 18:12)
TKM Włocławek - AK Komorów 69:70 (20:15, 18:26, 16:19, 15:10)
Exact Systems Śląsk Wrocław - TKM Włocławek 96:57 (29:4, 28:21, 23:16, 16:16)
Enea Politech Astoria Bydgoszcz - AK Komorów 87:77 (22:23, 24:16, 17:15, 24:23)