ŁKS PŁ Rewolwerowcy z awansem do finałów MMP 3x3!

05.05.2024

Rozgrywki

Odsłon: 227

Łukasz Łukaszewski

Za nami turniej strefowy kategorii U17M, który był równocześniej turniejem eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. Zwyciężyli w nim młodzi koszykarze ŁKS PŁ Rewolwerowcy, którzy w finale pokonali PKK Pabianice I. Enea Apro Astoria Bydgoszcz oraz Twarde Pierniki I Toruń zajeły odpowiednio trzecią i czwartą lokatę w turnieju.

Obraz

Do sobotniej rywalizacji w kategorii U17M przystąpiło aż 29 drużyn z Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Województwa Łódzkiego. W pierwszym etapie zostały one podzielone na 8 grup - po dwie drużyny z każdej awansowały do fazy pucharowej turnieju. Do najlepszej szesnastki awansowało 9 ekip z naszego regionu: Enea Apro Astoria Bydgoszcz, Twarde Pierniki I Toruń, KSK Ciech Noteć Inowrocław, TKM II Włocławek, Basket Włocławek I, UKS Basket Regnum Bydgoszcz, TKM I Włocławek, Basket 2010 Kruszwica oraz Basket Włocławek III

Do najlepszej ósemki awansowaly jedynie trzy pierwsze z nich. Natomiast do półfinalów dotarły tylko Enea Apro Astoria Bydgoszcz oraz Twarde Pierniki I Toruń. Bydgoszczanie w półfinałowym pojedynku ulegli PKK Pabianice I, natomiast torunianie okazali się słabsi od ŁKS PŁ Rewolwerowców. W meczu o trzecie miejsce w turnieju Enea Apro Astoria Bydgoszcz pokonała drużynę z Torunia.

Do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3X3 awansowali jedynie zwycięzcy turnieju. Pozostałe drużyny mogą wywalczyć prawo do udziału w finałach MMP walcząc o punkty w klasyfikacji Grand Prix.

Końcowa klasyfikacja turnieju strefowego 3x3 Łódź/Bydgoszcz - kategoria U17M: (czołowa ósemka):

1. ŁKS PŁ Rewolwerowcy - awans do finałów MMP 3x3